| Alexandruuu3 a întrebat:

Cine imi poate spune un film foarte bun de razboi dar sa fie cu al doilea sau primul razboi mondial?

6 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Deci sa vedem:

Lista lui Schindler
Pianistul
Salvati soldatul Ryan
Valkyrie
La Vita e Bella
The Boy in the Striped Pijamas
The Reader
Defiance
Downfall

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Saving private ryan...TREBUIE sa il vezi

| myhaita1 a răspuns:

Am eu peste 20 un pod prea indepartat, tora tora, midwai, pearl harbour, ziua cea mai lunga si multe multe latele

| PLoietre a răspuns:

Unu' bun... Stalingrad

| iahim97 a răspuns:

The pianist, Hitler rise of the evil, inglorius bestard, Valkirie. Atatea imi vin in minte. Is foarte faine toate. Funda tongue?

| Curiosul_2055 a răspuns:

Si Band of Brothers - legat de al doilea RM
enemy at the gates - asta e cu cei mai buni lunesti din vremea RM