| Ollykaa a întrebat:

Cine poate sa imi scrie toate episodele din robotzi? ( 0-16)-versurile acestora

Dau funda + voot!

6 răspunsuri:
| xMary a răspuns:

Ep. 0 -Tatuaj
ep. 1 -Vin
ep. 2 -Defect
ep. 3 -Prieten
ep. 4 -Bilos
ep. 5 -Intrus
ep. 6 -Paralele
ep. 7 -Tratament
ep. 8 -Huda
ep. 9 -Gin
ep. 10 -Pufoshenia
ep. 11 -Psihic
ep. 12 -Bomba
ep. 13 -Pascal
ep. 14 -Dietatietor
ep. 15 -Kidnapare
ep. 16 -Grimm (thinking)

Sper ca te-am ajutatkiss. Funda?happy

| AnonimLove_6167 a răspuns:

Episodul. 0 -Tatuaj
episodul. 1 -Vin
episodul. 2 -Defect
episodul. 3 -Prieten
episodul. 4 -Bilos
episodul. 5 -Intrus
episodul. 6 -Paralele
episodul. 7 -Tratament
episodul. 8 -Huda
episodul. 9 -Gin
episodul. 10 -Pufoshenia
episodul. 11 -Psihic
episodul. 12 -Bomba
episodul. 13 -Pascal
episodul. 14 -Dietatietor
episodul. 15 -Kidnapare
episodul. 16 -Grimm

| Ollykaa explică:

Versurile acestora! (l)

| imiplacesaajut a răspuns:

0.Tatuaj - In acest episod, M.O. se tatueaza cu un "buton", si se roaga de F.O.C.A. sa-l apese, dar de fapt acel "tatuaj" este un buton, care îl arunca pe M.O. cu o viteza mare catre un perete al gunoiului.

1.Vin - In acest episod, F.O.C.A. aduce o sticla cu vin "Le chateau la fitte din 1787, iar M.O. il roaga sa-i puna un pahar cu conditia ca nu se va imbata, dar se intampla invers.

2.Defect - In acest episod, M.O. se defecteaza si F.O.C.A. il repara dar pe parcurs semnalul robotizat vine de la:Radio Romania Actualitati, "Poker face", Palmolive, Mc Donald`s, si o poveste cu scriitorul "Greuceanu". Dar, a doua oara nu se defeacteaza si spune adevarul ca e o **** roz din fier cu luminite si F.O.C.A. il distruge cu "ciocanelul".

3.Prieten - In acest episod a fost un fel de "test de prietenie", cei doi intrebandu-se reciproc daca unul ii este bun prieten celuilalt. F.O.C.A. a raspuns afirmativ, zicand totusi "...cu toate ca puti", iar MO, dupa ce i-a raspuns cu "da" lui F.O.C.A., fu intrebat care este culoarea preferata a oarecum "prietenului" sau. Dupa ce aproape-i explodeaza capul, a aruncat, cu gandul ca acestea ii plac, cu un peste si cu o ceapa in F.O.C.A., care facuse referinta la faptul ca el este singurul prieten al lui MO. MO negaga spunand ca mai are unul. Atunci apare Wall-e cel pe care MO l-a mituit sa-i fie prieten.

4.Bilos - O bila spatiala ciudata era cat pe ce sa-l loveasca pe MO, cel care apoi o injura timp de cateva secunde bune. Cei doi roboti incearca sa ghiceasca ce se ascunde in interiorul sferei. MO isi da seama ca este vorba de alcool (lucru dezvaluit noua de formula alcoolului etilic imprimata pe bila) si vrea sa o ia cu el, insa FOCA nu este de acord. MO vrea sa sara la bataie, dar FOCA il opreste, folosindu-se de scutul sau gravitational.

5.Intrus MO si FOCA intalnesc un robot american evoluat pe nume Awesometron care vorbeste romana cu ajutorul unui program de traducere care doreste sa-i inlocuiasca pe cei doi roboti. MO incearca sa demonstreze ca e mai bun ca el, dar e intrecut. MO si FOCA il jefuiesc pe Awesometron si isi revendica locul in depozit.

6.Paralele - MO si FOCA se intreaba daca exista roboate si ajung la concluzia ca s-ar putea ca intr-un alt univers chiar ei sa fie roboate. MOna si FOCA, versiunile lor feminine din universul paralel ajung sa se certe, totul pornind de la cum ar fi mai bine sa fie investit castigul MOnei la Loto.

7.Tratament - FOCA este racit, iar MO incearca sa-l vindece cu diverse pastile, care mai mult ii inrautatea starea de sanatate. Cand il vindeca in sfarsit de raceala, FOCA sufera o mutatie...pentru asta primeste de la MO alta pastila; finalul ramane astfel deschis.

8.Huda - O gaura neagra care s-a deschis intre cei doi roboti. F.O.C.A incerca sa-l faca pe MO sa bage mana in gaura, dar nu a avut succes, iar MO arunca o machetuta Dacia 1300 (cu numarul de inmatriculare CJ 02 MO) care striveste un trecator care se delecta ascultand manele.

9.Gin - Din lampa fermecata gasita de F.O.C.A. iese duhul Gin. MO îl confunda cu un demon si crezând ca lampa este posedata se apara cu o cruce. Afla ca nu este asa, iar FIN le indeplineste trei dorinte, una lui MO si doua lui F.O.C.A. Mo cere un pestisor de aur pe care îl manânca iar F.O.C.A doreste sa fie facut invizibi, dar duhul îl preschimba într-un octogenar, interpretandu-i gresit dorinta. Ca ultima dorinta a fost F.O.C.A. a cerut „sa fie totul exact ca la inceput", iar duhul îi transforma pe cei doi în dinozauri.

10. Pufoshenia - În depozit cade din cer un animalut dragut. De cate ori aude o injuratura sau o vorba urata isi pune o armura roz in jurul lui, iar cand aude cuvinte fumoase isi scoate una. La final este omorât de super-stranutul lui MO.

Episodul 3, 14 - reprezinta probabil atât secvente taiate din serialele anterioare cât si secvente neincluse în serial.

11.Psihic - F.O.C.A. are o carte de psihologie cu ajutorul careia vrea sa invete sa se autohipnotizeze. MO doreste ca F.O.C.A. sa il "autohipnotizeze"... acesta hipnotizandu-l in cateva secunde.
12.Bomba-in acest episod cadei din cer o bomba.F.O.C.A vrea sa o dezamorseze taind firul verde iar MO pe cel rosu
13.Pascal-in acest episod Mo il prinde ope iepurasul de paste crezand ca e un ren
14. Dietatietorul-in aceest episod F.O.C.A ii cumpara lui MO, de la un vanzator ambulant, un dietatietor(un aparat care face detoate)
15.Kidnapare-in acest episod F.O.C.A este rapit de extrateristrii care vor sa ii ia intelingenta dar MO il salveaza aruncandu-se in raza cu care trebuia luata inteeligenta lui F.O.C.A si astfel este luata inteligenta lui MO
16.Grim-In acest episod moatea vine dupa F.O.C.A si MO.

| BassBooster a răspuns:

Http://creativemonkeyz.ro/ aici gasesti toate ep. la sectiunea Robotzi!:*