| djsummer a întrebat:

Cine poate sa`mi povesteasca un film de groaza legat de halloween...As dori ca sa nu`mi spuneti despre imdb, cinemagia sau wikipedia.As prefera ca sa-l descrieti voi de la cap la coada... DAU FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| lorelay19 a răspuns:

Trick 'r Treat-se spune ca in noaptea de halloween morti capata viata, sub niste forme de neimaginat si de care nu iti poti da seama ca nu sunt oameni.La fel se intampla si intr-un oras mic,un grup de tineri pleaca in cautare de aventuri in jurul uneipaduri,acolo se dezlantuie niste lucruri ingrozituare si mai multe spirete capata viata,amestecandu-se printre oameni,cea mai tare faza este atunci cand un spirit sub forma unui copil cu un sac pe cap si o bomboana muscata in mana,vine la un batran care ura halloween-ul,el la inceput nu isi da seama de ce se intampla,dar apoi trece prin niste chinuri de neimaginat,dupa ce intr-un sfarsit scapa de groaznicul cosmar, bineinteles plin de rani din cap pana in picioare; la usa s-a vin alte spirite si isi da seama ca nu s-a terminat.
Un altul este cel cu denumirea insusi Halloween-in el este vorba de un baiat care urase de mic animalele, pe la vreo 11 ani in noaptea de halloween el ramane acasa cu cele doua surori ale sale(una din ele fiind bebelus) si cu iubitul mamei sale,el dintr-o cauza anume se enerveaza foarte tare si aici incepe macelul(am uitat sa mentionez,el ura sa i se vada fata si purta mereu masti pe care el insusi le colectiona) intai se duce la sora sa mai mare care isi planuise ca in acea noapte sa faca dragoste cu iubitul(profitand de ocazie ca mama ei nu este acasa si ca tatalvitrec era beat) ii afla secretul si se intoarce jos pentru a lua o arma, il ucide pe tatal sau cu un cutit apoi se duce la sora sa mai mare, care a avut aceeasi soarta.Pe sora cea mica planuieste sa o foloseasca pentru ca nimeni sa nu banuiasca ca el a facut totul(mintind ca au fost atacati si ca el a salvat-o pe cea mica)pentru politisti insa poveste nu are sens din motiv ce era plin de sange si avea ochii nedumeriti.Este internat intr-un sanatoriu urmand o serie de tarapii cu un profesor foarte pricepun,baiatul purta mereu masti si nu isi arata fata(profesorul si-a dat seama de ceva infricosator,ochi baiatului, care pareau atat de nevinovati, aveau secrete terifiante)copilul omara si o femeie care ii servea masa, cu o furculita.La 18 ani baiatul isi facuse un "sanctuar"plin de masti pe care le purta, din cauza unor psihopati baiatul evadeaza, cu gandul sa se razbune pe sora sa.Pana a ajunge la ea face multe victime inclusiv prietenii fetei.Ea este cea care il omoara, cu incurajarile profesorului inainte de asi da duhul(profesorul scrisese si o carte in care il descria pe baiatul cu inima neagra. Sper ca te-am ajutat