| Dianna21 a întrebat:

Cine stie despre ce e vorba in Buffy The Vampire Slayer, imi poate zice si mie happy?

Răspuns Câştigător
| criss14criss a răspuns:

0-9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
Buffy The Vampire Slayer

"Buffy, The Vampire Slayer" este un serial creat de Joss Whedon care urmareste povestea lui Buffy Anne Summers, o tanara aleasa de destin sa lupte impotriva vampirilor, a demonilor si a fortelor raului. Ea este vanatoarea si este calauzita si antrenata de un observator, Rupert Giles. Chemarea mistica o inzestreaza cu intuitie, usurinta in vindecare, rezistenta si vise porfetice. Spre deosebire de predecesoarele sale, Buffy este inconjurata de prieteni loiali care ulterior devin cunoscuti ca "Scooby Gang" (Xander Harris, Willow Rosenberg).

4 răspunsuri:
| mefree2fly a răspuns:

E vorba despre o tipa care ucide vampiri.

| AntoniaBendre a răspuns:

Este vorba despre o fata pe nume Buffy care impreuna cu Xander si Willow(vrajitoare) formeaza echipa scooby. Buffy este o vanatoare de vampiri care impreuna cu Xander si Willow incearca sa salveze orasul.Nu l-am vazut nici eu pana la sfarsit.:*

| AntoniaBendre a răspuns:

Este vorba despre o vanatoare de vampiri care impreuna cu Willow si Xander formeaza echipa Scooby. Buffy are puteri supranaturale iar Willow este vrajitoare.Ei salveaza orasul Sunnydale in care locuiesc.Serialul este ok, nici eu nu l-am vazut pana la sfarsit.