| IM5 a întrebat:

Cum descarc videoclipuri de pe youtube simplu?

Răspuns Câştigător
| Darkness150 a răspuns:

Uite aici http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-YouTube-Download.htm e simplu,te duci pe youtube,alege video-ul care il vrei(adica cauti videoclipul si dai clic pe el ca si cum ai vrea sa te uiti la el),pune-l pe pauza si dai copy la linkul video-ului si paste acolo la program vezi tu acolo scrie,, Paste here,, si da click pe,, Download,,

Sper ca te-am ajutat:)
O zi buna

8 răspunsuri:
| camifgtjfjtyfmh a răspuns:

Sa iti art un exemplu apasa aici http://www.youtube.com/results?search_query=shake+it+up+dance&aq=f si cand apare videoclipul scrie sus asa Shake It Up: Dance, Dance is here! apesi pe al doilea clik dar pe scris apesi si dupa aia apesi salvati ca. si apesi pe salvati ca. si trebuie sa ti-l bagi in ce document vrei tu din calculator

| Annalina99 a răspuns:

Uite niste pasi destul de simpli:
AI melodia care o vreui de pe you tube deschisa si sub ea e un butonel cu Distribuiti. Faci click pe el si copiezi codul. Apoi te duci pe Www.zamzar.com.Selectezi a doua varianta adica Download video si la 1 iserezi linkul`l copiat mai devreme. Apoi la 2 selectezi pentru ce ai nevoia[eu de obicei seletez mp4];)
Si dupa introduci id-ul de mess la 3[nu trimite spamuri]
Acum dai Convert.Si in 2 minute ai primit un mail cu un link de la zamzar. FAci click pe link si apoi dai Download.Ti se descarca si apoi il gasesti in descarcari
Sper ca te-am ajutat:)

| smeeagol a răspuns:

Keepvid.com copiezi link-ul la care ai gasit videoclipul de pe YouTube in campul marcat cu "enter video URL", dupa care dai click pe "dowonload"
Zamzar.com iti ofera mai multe facilitati decat alte site-uri, nu doar de download, ci si de convertire a fisierelor.

Nota:Trebuie sa ai instalat Java.

| Mihaela111 a răspuns:

Descarci programul YouTube Downloader

| LittleMilka a răspuns:

Poti folosi zamazar. Este un site. Bagi linkul videoclipului de pe youtube, alegi formatul, introduci adresa de mail unde vei primi linkul de downloadare si dai ok. Si in putin timp vei putea descarca videoclipul.

| FesCuDungi a răspuns:

Http://tubeminator.com este foarte bun si usor de folosit daca sti limba engleza;)

| FataCuManusaMJalta a răspuns:

Nu stiu daca e o metoda chiar asa de simpla...dar merge...descarca programul"youtube downloader". crede-ma.e bunwinking