| Suleyman a întrebat:

Cum ii cheama pe actorii principali din Suleyman Magnificul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Halit Ergenc-Meryem Uzerli...

Răspuns utilizator avertizat
| Alllee a răspuns:

Buna in cea ce-ti scriu nu sunt numai actorii principali
Numele actorului Numele rolului Ocupație Apariție (sezon)
Halit Ergenç Suleyman Magnificul Al zecelea sultan al Imperiului Ottoman 1-4
Okan Yalabık Ibrahim Pașa Marele-vizir al Imperiului Ottoman 1-3
Meryem Sarah Uzerli Vahide Percin Sultana Hürrem Soția Sultanului 1-4
Nebahat Çehre Sultana Ayșe Hasfa Sultană-mamă 1-2
Nur Fettahoğlu Sultana Mahidevran Prima iubire a lui Suleyman, Mama printului Musafa. 1-4
Selma Ergeç Sultana Hatice Sora Sultanului Suleyman 1-3
Mehmet Günsür Prințul Mustafa Băiatul lui Suleyman și Mahidevran 1-4
Gürbey İleri Prințul Mehmet Băiatul lui Suleyman și Hürrem 1-4
Pelin Karahan Sultana Mihrimah Fiica lui Suleyman și Hürrem 1-4
Ozan Güven Rüstem Pasa Soțul lui Nigar și servitorul Sultanului Suleyman 3-4
Deniz Çakır Sultana Șah Sora Sultanului Suleyman 3-4
Pınar Çağlar Sultana Beyhan Sora Sultanului Suleyman 1-4
Selen Öztürk Cadâna Gulfem Prima cadână a lui suleyman, vistiernic în palat (sfârșitul sezonului II 1-4
Filiz Ahmet Odalisca/Cadâna Nigar servitoare și odaliscă în harem 1-3
Alp Öyken Papa Leo X Papa de la Vatican în vremea aceea 1-3
Selma Keçik Jupâneasa Daye Servitoarea sultanei-mamă 1-2
Nihan Büyükağaç Gülșah Servitoare sultanei Mahidevran, mai târziu servitoare sultanei Hürrem 1-3
Selim Bayraktar Boierul Sümbül Boierul-șef în harrem 1-4
Fatih Al Matrakçı Nasuh matematician, istoric, geograf, miniaturist, iventator 1-4
Burak Özçivit Boierul Malkoçoğlu Bali Bey Boirer, (sezonul II șef al slujilor) îndrăgostit de Aybige 2-4
Ezgi Eyüboğlu Domnița Aybige Nepoata sultanei-mamă îndrăgostită de Bali Bey 2
Tuncel Kurtiz Ebu Suud Efendi Kadiul Istambulului 3-4
Yüksel Ünal Boierul Șeker Seful bucătariei din harem 1-4
Engin Günaydın Boierul Gül Confidentul sultanei Hürrem (boier în palat) 2
İpek Yalova Isabella Fortuna Prințesa de Castillia 2
Cansu Dere Cadâna Firuze Favorita lui Suleyman după Hürrem. 3
Sabina Ajrula Tozija Jupâneasa Afife servitoarea-șefă în harem 3-4
Gürkan Uygun Mimar Sinan Architectul Sultanului Suleyman
E bine? Funda? smug

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Halit Ergenc-Meryem Uzerli