| LoliQ a întrebat:

Cum il cheama pу actorul care joaca rolul lui Draco Malfoy in filmul Harry Potter?

Răspuns Câştigător
| FurniciCoapte a răspuns:

Draco Malfoy este jucat in toate filmele de catre Tom Felton.happy

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Tom Felton
http://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Felton

| aXo a răspuns:

Tom Felton

| lolly_3072 a răspuns:

Tom felton.sau ceva d genullthinking
pup, loly:X

| RoxannaST a răspuns:

Tom Felton.

| kattya96 a răspuns:

Tom Felton. Un adevarat actor. Si chiar este putin amuzanta povestea prin care el a reusit sa primeasca acest rol. Tom s-a dus la auditie fara sa stie nimic despre carte, bineinteles ca si-au dat seama, insa el crede ca acesta este unul dintre motivele pentru care a reusit sa primeasca rolul happy.

| Cretaker a răspuns:

Tom Felton

| Snaker a răspuns:

Tom Felton funda:*

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Thomas Andrew Felton-Draco Maltfoy.happy Sper ca te-am ajutat, pa-pa:*.

| LoliQ explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri!

| Audrey. a răspuns:

Tom Felton.

| supernatural2011 a răspuns:

Tom Felton big grin

| aumih16 a răspuns:

Tom felton! si a jucat in filmul ala the borrowers! omuletii de sub casa! asta pana sa ajunga el sa il joace pe draco malfoy! toti imi plac si emma watson! rupert grint! daniel radcliffe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pidar concenii

| MariaRawr a răspuns:

Tom Felton!
funda
?

| pinkpupix a răspuns:

Actorul se numeste Tom Felton.
Uite aici mai multe detalii despre el, poze si toate filmele in care a jucat.
http://www.imdb.com/name/nm0271657/

| LucAndrei a răspuns:

Tom Felton-funda?

| cosmy_7533 a răspuns:

Acesta e numele lui real!

| blackangel96 a răspuns:

Il cheama Tom Felton in realitate
funda?love struck

| georgica34 a răspuns:

Tom Felton

| Ghiul a răspuns:

Thomas Andrew "Tom" Felton[1] (born 22 September 1987)[2] is a British actor and musician. He is best known for playing the role of Draco Malfoy in the Harry Potter film series, the movie adaptations of the best-selling Harry Potter fantasy novels by author J. K. Rowling, for which he auditioned at age twelve.