| Alex4LighT a întrebat:

Pentru fanii Harry Potter, daca stiti vreunul, la sfarsitul seriei, dupa 19 ani cand sunt toti casatoriti si au copii...cu cine este casatorit Draco Malfoy? Si cum il cheama pe copilul acestuia? Daca stie cineva, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Am cautat pe net. Draco s-a casatorit cu o oarecare Astoria Greengrass, de care nu tin minte sa fi citit in carte. Iar copilul se numeste Scorpius Hyperion Malfoy, de numele lui imi amintesc.

Sursa: http://www.hp-lexicon.org/wizards/draco.html

1 răspuns:
| eulove a răspuns:

Pe sotia sa o cheama Astoria Greengrass si pe copilul lor Scorpius Malfoy