| edyyyxx a întrebat:

Cum il cheama pe actorul care-l joaca pe Davy Jones din filmul "Piratii din Caraibe"? Primul raspuns corect=FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Bill Nighy in rolul lui Davy Jones: Capitan al "Olandezului Zburator", Jones este principalul inamic al tuturor personajelor. Jones a fost odata un om ca toti ceilalti, dar durerea pierderii dragostei adevarate era prea mare pentru a o putea suporta, asa ca si-a scos inima, a ascuns-o in Cufarul Omului Mort si a ingropat-o intr-un loc secret, pentru a nu fi descoperita vreodata. In timp, Jones a devenit o creatura bizara, recrutandu-i pe cei aflati pe moarte pe mare in echipajul sau, pentru 100 de ani, invocand motivul "amanarii judecatii finale".
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Actorul se numește Bill Nighy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Nighy
Numai bine!

| CrazyXdiva a răspuns:

Bill nighywinking