| DarkShina5566 a întrebat:

Cum se face ca actorii care joaca in seriale precum: Grey's Anatomy, Stagiarii etc isi joaca atat de bine rolul?
Adica ei sunt nevoiti sa studieze o perioada medicina sau cum?

6 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Le invata ca pe poezie cum ar venilaughing Si la scenele filmate de aproape, nu sunt mainile actorilor, ci ale unor doctori adevarati care sunt angajati sa supravegheze si sa se asigure ca totul este cat mai corect

| M25M a răspuns:

Nu studiaza medicina, ci doar invata termenii pentru a putea retine replicile. De exemplu Patrick Dempsey, invata ce este o lobotomie pentru putea face corelari mentale cu alte notiuni din replici pe care trebuie sa le memoreze, sa-i fie mai usor.
Nu stiu despre actorii din Stagiarii, insa in Grey's Anatomy, atunci cand vezi operatii(cand le arata mainile) nu sunt ale actorilor ci sunt doctori profesionisti.

| hummmer a răspuns:

Învaţă pe de rost scenariul, doar de aia sunt actori să ne dea impresia că ştiu ce fac.

| KateMiddleton a răspuns:

Acorii profesionali sunt capabili de orice.
Bafta!

| Crisss22 a răspuns:

Nu neaparat, dar normal ca ii instruieste cineva bine pentru a juca un astfel de rol.

| icstasy a răspuns:

Toate informatiile privind medicina le au in scenariu tot ce trebuie sa stie pentru. acel episod, dar ca sa intri mai bine in pielea personajului unii actori stau prin preajma... doctorilor ca un exemplu, acest lucru depinde de tema serialului. Oricum ei sunt si instruiti de catre personalul de pe platoul de filmare... atatea duble cu care isi intra in pielea personajului mai usor etc.