| Stanislas a întrebat:

Cum se inserează o subtitrare într-un film online?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este vizionare online, atunci doar in studioul /calculatorul care emite se poate face inserarea subtitrarii.
Daca faci vizionarea acasa la tine, atunci (si numai atunci) fisierul care contine subtitrarea trebuie sa aiba exact acelasi nume ca si fisierul filmului, sa se afle in acelasi folder, respectiv sa fie intr-un format recunoscut de player.

| RoCkKiD a răspuns:

Exista extensii pentru chrome si firefox care pot adauga subtitrari la filme si seriale online precum Substital.

Problema e ca e enervant, la fiecare film/episod, cauti in lista lor de subtitrari pana cand prinzi una care se potriveste..si te trezesti ca ai stat 5-10 min doar ca sa nimeresti o sutitrare la un episod care poate dureaza maxim 30 min.

| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa ai subtitrarea intr-un fisier
si trebuie ca player-ul on-line sa accepte incarcare de subtitrare (are undeva un buton)

| DarthNiger a răspuns:

Online nu e posibil

| 2P a răspuns:

Nu se poate face asa ceva