| chevelle94 a întrebat:

Cum se numesc melodiile din intr-o-urile filmelor "Cu mainile curate 1972" si "Un comisar acuza 1973" de Sergiu Nicolaescu?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

"Cu mainile curate" si "Un comisar acuza" au muzica semnata de Richard Oschanitzky, un Om de jazz foarte inspirat.
Colectionarii au un dublu CD al lui, acolo sunt si piese din filmele lui Nicolaescu.Pe net gasesti cate ceva, unii au descarcat fragmente din film dar cauta CD-ul pe la impatimitii de jazz(nu-s putini).