| Atotstiutorul a întrebat:

Dau 10 fundite... celui care imi gaseste melodiile din filmele romanesti cu comisarul moldovan (cu mainile curate, ultimul cartus, un comisar acuza, revansa, duelul) si nu doar melodiile de la inceput si sfarsit, se accepta doar:
numele melodiei/cine o canta
link-uri de pe youtube.
si Da voi da cele 10 fundite!

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Muzica din ultimul cartus este a lui Richard Oschanitzky si Anusavan Salamanian.
Muzica din un comisar acuza este a lui Richard Oschanitzky.
Muzica din revansa a lui Anusavan Salamanian la fel ca si in duelul.
Nu stiu cum se numesc dar macar am gasit astea, incearca sa cauti pe wikipedia.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu de ce nu cauti singur? Ti-e prea lene?

| darrio2007 a răspuns:

Tu de ce nu cauti? Atotstiutorul.Hm! Si nu poti da 10 fundite.

| Atotstiutorul explică:

@ardanxur1961 @darrio2007 ce va face sa credeti ca nu am cautat, eu am cautat dar nu am gasit, de aceea am intrat pe site-ul tpu.ro in speranta ca poate aici vor fii persoane mai descurcarete ca mine, dar se pare ca nu.si da pot sa dau 10 fundite in asa fel incat sa nu incalc vreo regula a site-ului, spre exemplu sa zicem de pe 10 conturi diferite pun 10 intrebari! sau pun eu 10 intrebari si ii dau fundita la unul singur care aduna 10 fundite! jeeezzzz

| Atotstiutorul explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=zxwLjHVpifg parca si asta era tot din filmele astea sau poate confund oricum ceva cu sergiu nicolaescu sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu gaseste singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu10 bibelouri (ca in film) in loc de fundite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica din deschiderea "Duelului" e o piesa preluata de la Alan Parsons Project - "Lucifer" de pe albumul EVE - trupa britanica de rock progresiv, iar tema din final este "Onyx" de la Space Art - trupa electro franceza a anilor '70. Mai cauta si Adrian Enescu (piesa "Autostrada" in "Ringul", tot in regia lui Sergiu Nicolaescu, si piesa "Contur", care mi-e teribil de cunoscuta, dar nu stiu unde am auzit-o) - a contribuit si el cu multe la coloanele sonore, si de data aceasta, pe bune - adica le-a compus. Se pare ca a fost un pionier al muzicii electronice pe la noi in perioada aceea.
Sper ca informatiile astea sa ajute. Eu una m-am chinuit destul de multicel pana sa "depistez" adevarata origine a piesei "Onyx", mai ales ca in trecut nu apareau pe generic preluarile- ce piese si de la cine...
De asemenea, chiar daca nu apare in lista ta, tema din "Nea Marin miliardar" este de fapt "Razboiul lumilor" al lui Jeff Wayne happy

| chevelle94 a răspuns:

Cerrone - supernature. melodia din Duelul. daca sti cum se numeste melodia cu care incepe "Un comisar acuza" te rog trimte-mi un mesaj