| Bogdan_8059 a întrebat:

Cum se numeste filmul in care este reprezentata reincarnarea sotului unei femei, iar acesta se reincarneaza intr-un baiat si acesta se intoarce la sotia lui. Oricum nu mai tin minte exact!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ştiu două filme cu acest subiect, unul este cel despre care vorbeşte @Amylee, Chances Are(1989),cu Robert Downey Jr.,Cybill Shepard,Ryan O´Neal, la noi a apărut ca Amintiri din altă viaţă ori O nouă şansă, vezi trailerul http://www.youtube.com/watch?v=8ouxJamYHac,celălalt e mai nou,a fost de curând la tv, cu Nicole Kidman, Birth(2004)-Amintiri readuse la viaţă http://www.youtube.com/watch?v=0OfjZ5Msdb8

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Amintiri readuse la viata cu Nicole Kidman big grin
Pe copil/sot il chema Sean parca... thinking

| Amylee_1318 a răspuns:

Nu stiu daca e tot acelasi film pe care l-am vazut eu acu cativa ani.Era de fapt serial.Sotul moare lovit de un tren si se reincarneaza intr-un tanar de vreo 20 de ani care ncearca din rasputeri sa se apropie de fiica si de sotia sa si sa le explice ca el e.Tin mine ca se numea " A doua sansa" tradus in romana. dar nu stiu numele original al filmului despre care vorbesc happy

| Amylee_1318 a răspuns:

@ aqualuna: nu, nu e niciunu dintre ele.Se difuza candva pe tvr 1. Oricum si astea par destul de interesantehappy

| MuttleY a răspuns:

"17 again" banuiesc ca se numeste! sper sa fie corect.