| TheWalker11 a întrebat:

Cum vi se pare serialul "Westworld"? Mie mi se pare cel mai bun serial vazut pana acum.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie la fel. Nu am mai vazut pana acum asa ceva. E de nota 12 nu 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe sezon nou curand.
Am fost captivat de el, dar sincer mai mult din cauza faptului ca a jucat Anthony Hopkins. Acum nu stiu daca rolul lui va mai conta. E drept ca si restul actorilor au fost buni.

| AlexSalling a răspuns:

Interesant, diferit fata de ce vezi in general.

| ziptrack a răspuns:

Westworld este genul de film care are puterea sa faca 2 lucruri si anume sa-l departeze pe om de Creeatorul sau oferind o alternativa la Adevarul lui Dumnezeu, sau din contra, poate apropia un om si mai mult de Dumnezeu dar mai intai trebuie ca individul respectiv sa fi citit Biblia inainte.

Filmul are la baza numeroase doctrine masonice, cei care au studiat masoneria si ocultisumul inteleg asta. Inainte masoneria era doar pentru cercuri restranse de oameni, acum asistam la o indoctrinare a maselor prin intermediul filmelor, a jocurilor, chiar si a desenelor animate. La fel si cu teoriile new-age, sau satanismul modern daca doriti.

Stiu ca o sa ma atacati si va inteleg pornirile, dar pe masura ce studiati masoneria si ocultismul, o sa-mi dati dreptate.