| Lexii a întrebat:

Heihappy! Am vazut ca majoritatea sunteti fanii Nini, eu nu am vazut acest serial pana acum dar sunt curioasa despre ce este vorba in el. Deci, astept sa imi povestiti cate ceva despre serialul Nini! fundahappy.

11 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

La ce tampit si enervant e serialul asta se pare ca are multi admiratori si majoriatatea sunt pusti rasfatati!
Garantat nu`ti irosi minutele din viata pe asa ceva e o mare tampenie, cu actori care joaca foarte prost, si nici nu mai spun de dublare care este groaznica!

| Artemisia a răspuns:

E doar o telenovela enervanta, cu niste fete care joaca super fals.
Iti zic eu, nu merita sa iti irosesti cateva ore din viata cu asa ceva.

| Cezar a răspuns:

Niní, o tânără inocentă şi spontană, locuia cu bunicul în incinta unei ambasade. Se îndrăgosteşte de noul ambasador Tomás Parker. Însă la inima diplomatului aspiră şi secretara sa, Celina.
Niní atrage de partea sa pe copiii adoptaţi ai ambasadorului, care nu o agreau pe ambiţioasa şi aroganta secretară.
Manifestându-se foarte stângace şi distrasă, Nini este concediată din postul de îngrijitor al copiiilor. Se deghizează în bărbat şi, sub numele Nicolas Zampano, reuşeşte să devină şoferul personal al ambasadorului şi chiar confidentul acestuia.
Treptat, Nini câştigă inima ambasadorului şi aceasta exprimân valori pe care nici puterea şi nici banii nu le pot cumpăra: libertatea, dragostea şi simţul umorului
Alexis o fata draguta, amuzanta si foarte fitoasa ea il face pe Martin sa o placa si este foarte buna prietena cu Cici.

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa 'faci cunostinta' cu personajele:
* Florencia Bertotti - Nina ("Niní")Gómez/Nicolás Zampano, personajul principal( nini ajunge sotia ambasadorului)
* Federico Amador - Tomás Parker, ambasadorul
* Paula Morales - Celina Martínez Paz, secretara personală
* Héctor Díaz - Horacio Raimundi, majordomul
* Esteban Meloni - Victor Martínez Paz, fratele Celinei
* Mariana Esposito - Vicky, cea mai buna prietena a lui nini!
* Diego Gentile - Sebastián, prieten apropiat al ambasadorului
* Sebastian Mogordoy - Ángel, electrician la ambasadă, aspirant la inima lui Niní
* Juan Manuel Guilera - Martín Parker, fiul cel mare al ambasadorului
* Sheyner Cristian Díaz Gómez - Chama Chan Parker, fiul cel mic al ambasadorului
* Iara Munoz - Sicilia Parker, fiica cea mică a ambasadorului
* Melanie Chong - Chow Parker, fata cea mare a ambasadorului
* Marta Paccamicci - Lupe, bucătareasa
* Pablo Napoli - grădinarul şi bunicul lui Nini
* Esteban Masturini - Juan
* Paula Sartor - Sofía
* Giselle Bonaffino - Lola
* Valentín Villafane - Abel
* Antonia Bengoechea - Zoe
* Juan Pablo Urrego - Tony
* Vanesa Butera - Carmen Juárez
* Agustina Posse - Eva
* Brenda Gandini - Jazmín
* Paula Chávez - Violeta
* Alessia Urreno- Alexis Miriam Connor, fata cancelarului, prietena cu Nini, si cea mai buna prietena a copiilor
* Nicolas Gentil- Nick Lucas- iubitul lui Alexis

Sunt cateva personaje care nu au aparut incawinking
Deci:
O dată cu venirea unui nou ambasador şi a familiei acestuia la reprezentanţa diplomatică unde locuieşte Nini împreună cu bunicul său, grădinar, ea se angajează la familia acestuia ca dădacă. Însă, după mai multe incidente şi neînţelegeri, Nini este concediată. Disperată să păstreze contactul cu familia pe care a ajuns să o îndrăgească, se reîntoarce la ambasadă deghizată în noul "şofer" al ambasadorului, devenind în curând şi confidentul acestuia.

Între Nini şi ambasador începe o poveste complicată de iubire, însă destinul le va rezerva multe surprize pe care o să le puteţi vedea din martie la Disney Channel.

Funda?

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Este vorba despre o fata(habar n-am cati ani are, cred ca 17 ani ceva de genu) care o cheama Nina Gomez dar toti ii spun Nini. In serial mai este vorba si despre o ambasada, care este condusa de un ambasador chair dragut numit Thomas. Cica nevastasa la parait si el sa casatoriy cu una nmita Celina. e superba dar f f f rea. Thomas a adoptat si 4 copiii. Un baietel de vreo 7 ani numit Chamma, o fetita dulce dulce de vreo 7 ani numita Cecilia(se pronunta Sesilia) dar toti ii spun Cici(se pronunta Sisi), un baiat numic Martin, de vreo 17 ani, si o fata care are ochii ca o chinezoaica dar nu stiu ce e, de vreo 16 ani, numita Cho (se spune Cio). Nini, adica Nina gomez, s-a nascut in acea ambasada, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu am vazut serialul de la inceput.si bunicul ei f batran e gradinar tot la acea ambasada. si nini, vrea sa stea in ab=mbasada cu bunicul ei, ptrc nu mai are casa. Este indragostita de ambasadorul Thomas dar Celina aia rea, o scorpie, o uraste. fetita mica Cici, o iubeste mult. Pana la urma, nini se deghizeaza in barbat numit Nicolas, si isi pune peruca zicand ca e varul ei. in episodul de aseara, Celina, a spus ceva prin care sa inteles ca nini ar fi fiica ei de mult pierduta. si celina are un secret cu unu, ca sa nu afle ca thomas ambasadorul sia abandonat nu stiu ce fiica. serialul este in fiecare seara la 9 sau 9 jumate(cateodata incepe la 9, cateodata la 9 jumate) sper sa primesc puncte. ma bukur ca tem ajutat!
funda?

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Este vorba despre o fata(habar n-am cati ani are, cred ca 17 ani ceva de genu) care o cheama Nina Gomez dar toti ii spun Nini. In serial mai este vorba si despre o ambasada, care este condusa de un ambasador chair dragut numit Thomas. Cica nevastasa la parait si el sa casatoriy cu una nmita Celina. e superba dar f f f rea. Thomas a adoptat si 4 copiii. Un baietel de vreo 7 ani numit Chamma, o fetita dulce dulce de vreo 7 ani numita Cecilia(se pronunta Sesilia) dar toti ii spun Cici(se pronunta Sisi), un baiat numic Martin, de vreo 17 ani, si o fata care are ochii ca o chinezoaica dar nu stiu ce e, de vreo 16 ani, numita Cho (se spune Cio). Nini, adica Nina gomez, s-a nascut in acea ambasada, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu am vazut serialul de la inceput.si bunicul ei f batran e gradinar tot la acea ambasada. si nini, vrea sa stea in ab=mbasada cu bunicul ei, ptrc nu mai are casa. Este indragostita de ambasadorul Thomas dar Celina aia rea, o scorpie, o uraste. fetita mica Cici, o iubeste mult. Pana la urma, nini se deghizeaza in barbat numit Nicolas, si isi pune peruca zicand ca e varul ei. in episodul de aseara, Celina, a spus ceva prin care sa inteles ca nini ar fi fiica ei de mult pierduta. si celina are un secret cu unu, ca sa nu afle ca thomas ambasadorul sia abandonat nu stiu ce fiica. serialul este in fiecare seara la 9 sau 9 jumate(cateodata incepe la 9, cateodata la 9 jumate) sper sa primesc puncte. ma bukur ca tem ajutat! funda?

| ButterflyEffect a răspuns:

Niní, o tânără inocentă și spontană, locuia cu bunicul în incinta unei ambasade. Se îndrăgostește de noul ambasador Tomás Parker. Însă la inima diplomatului aspiră și secretara sa, Celina.

Niní atrage de partea sa pe copiii adoptați ai ambasadorului, care nu o agreau pe ambițioasa și aroganta secretară.

Manifestându-se foarte stângace și distrasă, Nini este concediată din postul de îngrijitor al copiiilor. Se deghizează în bărbat și, sub numele Nicolas Zampano, reușește să devină șoferul personal al ambasadorului și chiar confidentul acestuia.

Treptat, Nini câștigă inima ambasadorului și aceasta exprimân valori pe care nici puterea și nici banii nu le pot cumpăra: libertatea, dragostea și simțul umorului.

| Viper_1588 a răspuns:

E o telenovela stupida.Recomandarea mea este sa nu iti pierzi minutele din viata pe un serial de rahat. Funda?

| Onutsu a răspuns:

Pai e un serial putin ciudat dar dupa parerea mea foarte reusit.Cum a spus mai devreme cricro serialul are 128 de episoade, actrita principala e putin cam stearsa dar totul are o armonie aparte si sincera sa fiu sunt tare curioasa ce se va intampla in continuare.actrita nini se numeste in realitate florencia berttoti. imi place foarte mult acest serial nini de pe disney channel.sa stiti ca-n ultimul episod nini si thomas se casatoresc. nini se da drept nicholas zampano, cel care nu exista.deci mie imi place foarte foarte mult serialul Nini.
Ti-am cules eu cateva informatii tongue la tvr 1 la 18:30 cica e...Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc daria si sunt o fana de a lui nini dar as vrea sa vad ultimul episod

| sel_4591 a răspuns:

Buna, O dată cu venirea unui nou ambasador şi a familiei acestuia la reprezentanţa diplomatică unde locuieşte Nini împreună cu bunicul său, grădinar, ea se angajează la familia acestuia ca dădacă. Însă, după mai multe incidente şi neînţelegeri, Nini este concediată. Disperată să păstreze contactul cu familia pe care a ajuns să o îndrăgească, se reîntoarce la ambasadă deghizată în noul "şofer" al ambasadorului, devenind în curând şi confidentul acestuia.

Între Nini şi ambasador începe o poveste complicată de iubire, însă destinul le va rezerva multe surprize pe care o să le puteţi vedea din martie la Disney Channel.