| AloneMan2427 a întrebat:

Cunoasteti vreun anime despre arta sabiei?

26 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Rurouni Kenshin

| AloneMan2427 explică (pentru Brizbriz):

Multumesc mult pentru recomandare am sa ma uit cat de curand!happy

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sword Art Online!

| AloneMan2427 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Am vazut deja toate cele 5 sezoane de 4 orilaughing

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Stiu un donghua, dar este fictiune desigur, se numeste Mo Dao Zu Si, ador acest donghua, am pus si poza cu Wei Wuxian pe TPU, este cu sabii cum ai sugerat.

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Trebuie sa recunosc ca ador seriile Donghua(chiar acum ma uit la 5! Douluo Dalu, Stellar Trransformation, Spirit Sword Sovereign, Perfect World si Snow Eagle Lord)deci aceasta serie imi face cu ochiul! Iti multumesc mult pentru recomandare!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Cu atat mai mult, daca iti plac seriile donghua, trebuie sa il bagi in lista pe MO DAO ZU SHI, este primul donghua pe care eu l-am vazut, pot sa spun ca l-am urmarit deja de 10 ori, sincer iti spun, si ma fascineaza la fel ca la inceput, ori de cate ori l-as urmari.Vizionare placuta iti urez si chiar iti astept parerea, daca doresti desigur.

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Sunt la jumatate dejalaughing

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Wow,mă bucur maxim că îl urmărești, are 3 sezoane, in total 35 de episoade, să îmi spui la sfârșit după ce îl termini cum ți s-a părut?

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Pana acum e interesant, dar vreau sa vad cand Wei Wuxian o sa foloseasca energia din ranchiuna int-run moment critic

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Nici nu îți imaginezi cât de mult îmi doresc să îți spun,dar este mai bine sa nu îți dau Spoiler, pe măsură ce trec episoadele cu atât mai mult devine și mai interesant, crede-mă sub nicio forma nu o sa îți irosești timpul, sunt extrem de fericită că îl urmărești și îți aștept părerea la final, de abia aștept.

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Trebuie sa recunosc ca e foarte interesant

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Bună! Scuze de deranj, dar sunt foarte nerăbdătoare să îți aflu părerea despre acest Donghua? L-ai terminat de vizionat?

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Nu mam mai uitat ca am avut de lucru dar am ajuns la partea cu concursul de arcasi

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

E bine, fix după concursul de arcași incep sa se complice treburile.Nu o să te mai deranjez, aștept să îmi scrii tu după ce termini toată seria.Vizionare Plăcută in continuare!

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Deci,primul sezon a fost genial, de fapt extraordinar! Mirobolant, superb!
Seria e un adevarat succes!happy

| AloneMan2427 explică (pentru AloneMan2427):

Totusi nu inteleg ce se intampla cu adevarat...S-au dus in viitor sau s-au intors in trecut,totusi cred ca povestea se refera la cum Wei Wuxian a ajuns sa practice artele demonice, chiar daca primul ep ma baga in eroare, din moment ce acolo spiritul lui intra in trubul baiatului aluia, poate e o bucla temporala! Idk, ma induce in eroare

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Bună! Mă bucur că ți-a plăcut, trebuie să urmărești și celelalte 2 sezoane ca să îl înțelegi mai bine.In primul sezon primele 2 episoade se desfășoară în prezent, următoarele episoade până la sfârșitul sezonului se desfășoară în trecut.In al doilea sezon este mai mult mister, Wei Wuxian incepe să își amintească trecutul din ce in ce mai mult, o să mai arate câteva faze din trecutul lui și în sezonul 2. Iar in sezonul 3 deja tot ce s-a întâmplat până acum o să prindă contur, sezonul 3 se desfășoară numai și numai în prezent.Ma bucur maxim că ti-a plăcut, îți aștept opinia in continuare după ce termini toate sezoanele.Vizionare Plăcută! P.S. Mo Xuanyu a efectuat ritualul de sacrificare pentru a-l învia pe Wei Wuxian, pentru că Wei Wuxian a fost mort timp de 13 ani, nu este nicio buclă temporală.

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Mai...acum totul are sens, insa pe mine m-a bagat in eroare faptul ca Lan Zhao era si in trecutul lui Wei Wuxian si in prezent.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Wei Wuxian și cu Lan Zhan se cunosc încă din adolescență, de când Wei Wuxian a studiat acolo in Ascunzișurile Norilor.Pot să spun că ei 2 se cunosc chiar de când erau copii,dar nu își mai aduc aminte, o să vezi că este o jucărie pe care Wei Wuxian o adoră efectiv, deși nu știe de ce ii place acea jucărie, asta pot să îți spun că nu e cine știe ce spoiler, Lan Zhan i-a oferit acea jucărie pe când Wei Wuxian era încă pe străzi, nu îl adoptase încă Jiang Fengmian.

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Acum am realizat ca in Lan Zhan arata mai matur, deci presupun ca acum a mai imbatranit de cand cu razboiullaughing

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

Da laughing) Daca ai fost atent la detalii, cred ca ai observat ca in trecut Wei Wuxian de cand cu, cultivarea demonica si constitutia i s-a schimbat parand mult mai in varsta decat anii pe care ii avea la vremea respectiva, Lan Zhan era inca pe langa Wei Wuxian, acum in prezent rolurile s-au schimbat in mod fizic laughing)

| AloneMan2427 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Adevaratttttt,e cu adevarat comic, caci pe atunci Wei Wuxian parea mai serios datorita energiei din ranchiuna, iar Lan Zhan sa mai inmuiat.Acum lucrurile au revenit la normal cu mici diferentelaughing

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru AloneMan2427):

O sa iti dai seama singur pe masura ce urmaresti mai departe ca Lan Zhan este foarte schimbat si la comportament, nu mai este aceeasi persoana din trecut, si Wei Wuxian sesizeaza diferenta.De abia astept opinia ta dupa ce il termini.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Hello Stranger! Ce mai faci? Nu ai mai dat niciun semn de zile bune.Cum merge vizionarea? Ai mai urmărit din Donghua? Sunt foarte nerăbdătoare să îți aflu opinia după ce termini toate sezoanele, asta numai dacă dorești tu să îți împărtășești opinia desigur.O zi frumoasă în continuare!