| amcontr831 a întrebat:

Daca apare un film la cinematograf si el o sa apara pe Netflix sau hbo, cam la cat timp apare la una din cele doua?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de film.De obicei dureaza cateva luni.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu avem de unde ști, mai ales că Netflix cel puțin nu mai cumpără firme, ci și le face

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Depinde de studiourile de producție, acum fiecare studio mare și-a făcut propria platformă de streaming iar un film poate să apară doar pe una dintre ele (de exemplu, filmele DC apar pe HBO, iar cele Marvel pe Disney+).

Dar în general, un film apare online când nu se mai vând aproape deloc bilete în cinema, în medie cam după 3 luni de la lansare.