| AoiTori a întrebat:

Dati-mi va rog exemple de filme asemanatoare cu filmul van Helsing. Dau funda si vot.

1 răspuns:
| DrunkenRat a răspuns:

A fost superb filmul, dar totusi, dubios imi este faptul ca in toate filmele despre transilvania, transilvanenii mor. Si Dracula arata de sute de ori mai bine decat Van Helsing, acum, scuza-mi comparatia demna de snobism.

In acelasi stil cu filmul Van Helsing este si BloodRayne. Mai exact povesti si decor asemanator. Dar are scene penibile, poate chiar mai penibile decat Twilight.

Nu pe aceiasi schita cu Van Helsing, dar totusi filme bune ar fi: Interview with the Vampire, Queen of the Damned, filme pe care, daca esti genul, pobabil le-ai vazut. happy

Este pe vplay un serial care inca mi-a placut mult, cu toate ca povestea nu era plasata undeva in trecut si anume Blood Ties. Tot pe acelasi site este si serialul True Blood. Initial, am avut impresia ca este o pornografie cu vampiri, dar au inceput sa imi placa ultimele sezoane. happy