| xFishalGamer a întrebat:

Dati-mi va rog niste anime-uri asemanatoare cu Regele Shaman sau Dororo, In Romana sau Subtritate in Romana, Pute-ti posta si Anime-uri care nu au de aface cu Regele Shaman sau Dororo

Răspuns Câştigător
| SpiderGhost a răspuns:

-Kimetsu No Yaiba(daca vrei ceva asemanator cu Dororo)(încă mai trebuie să apară episoade)
Alte anime care cred că ți-ar plăcea:
-Soul Eater
-D. Gray-man
-Noragami
-Fullmetal Alchemist
-Ao No Exorcist
-Tokyo Ghoul
-Shingeki No Kyojin
-InuYasha

5 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Noragami, mo dao zu si, kimetsu no yaiba, nabari no ou. Nu ai cum sa găsești alte animeuri dublate in afara de foarte putine vechi

| Adrian5575 a răspuns:

Tokyo ghoul. Are 4 sezoane

| Hurdea_Darius_2000 a răspuns:

Killing Bites mi-a placut foarte mult, chiar daca e mai pervers. Attack on Titan a fost supeeerb, Tokyo Ghoul e excelent, daca vrei ceva foarte longeviv Naruto e perfect, nu te lua dupa ce zic altii cu umplutura in Naruto ca eu garantez ca e de calitate si animeul urmeaza o poveste super faina si te atasezi mult de o gramada de personaje, incearca One Piece ca poate te prinde, eu sincer am urmarit 150 de episoade din One Piece dar sincer nu m-a prins insa am prieteni care au urmarit toate episoadele plus manga, Inazuma Eleven e un anime (nu desen animat) ale carui 24 sau ceva de genu de episoade sunt in romana si restul de vreo 300 sunt in japoneza dar merita vazut (Gogo Anime poti folosi pentru serialu asta dar e subtitrat in engleza), Mahoutsukai no Yome e un anime mai matur cu mesaje asupra societatio actuale si mesaje mai greu de inteles dar aspre si frumoase deci anime greu de inteles, Akame ga Kill mai e fain, Black Clover recomand cu foarta foarta multa caldura dar e un anime care inca se mau face (s-a ajuns pe la wpisodul 90 sau ceva), Dr. Stone e un anime foarte fain care de abia a inceput, Bakugan daca vrei sa urmaresti e si el fain, si ultimul dar nu cel din urma...DEATH NOTE - ANIMEUL MEU PREFERAT DIN TOATE TIMPURILE, imi place asa de tare incat nu vreau sa il mai revad vreodata ca sa nu imi schimb parerea despre el...pacat ca doar o singura data il vezi, e amestecatura perfecta dintre drama, suspans, calitate, mesaje subtile, profesionalism, atasare de personaje etc.

| SpiderGhost a răspuns:

Am uitat să spun că te poți uita aici la ele: https://ak120.anime-kage.eu/

| xFishalGamer explică:

Multumesc Frumos!