| ƒℓυχ a întrebat:

Dau funda cui imi raspunde explicit la: Cum este filmul Requiem for a Dream? Despre ce este vorba in film Ce gen e? (adica actiune, drama, horror...) Cam pentru ce varsta e filmul? De unde il pot descarca (linkul)?

Răspuns Câştigător
| THCC a răspuns:

@seth89 total gresit ce ai spus.

Sara (Ellen Burstyn) este o vaduva plinuta obsedata de o emisiune de televiziune, la care primeste o invitatie de participare. Sara e indragostita de televizor si de ciocolata, cele doua mari placeri ale vietii sale. Dar pentru a fi cat mai prezentabila in fata natiunii, ea incepe un drastic si periculos regim de slabire, bazat pe niste pastile care la inceput par inofensive.

Fiul ei Harry (Jared Leto) si prietena lui, Marion (Jennifer Connelly), invata sa se cunoasca, cautand fiecare in celalalt sansa pentru evadarea din anii de izolare si suferinta. Dragostea lor formeaza o lume artificiala - se refugiaza, lasandu-se in voia sperantei si a unei fericiri depline. Dupa ce Harry si prietenul sau cel mai bun Tyrone (Marlon Wayans) devin traficanti de droguri, cei trei tineri se simt invincibili si incearca sa se convinga singuri ca pot renunta oricand la droguri si ca nu sunt cu adevarat dependenti. Dar cand omul lor de legatura este ucis iar Harry si Tyron raman fara marfa si fara bani, situatia lor incepe sa se inrautateasca rapid.

La randul ei, tot mai ametita si dezorientata de efectul pastilelor, Sara cade prada halucinatiilor si se baricadeaza in apartamentul ei. Agatandu-se cu disperare de sperante desarte, deja dependenti de droguri, Harry si Marion ajung sa-si tradeze dragostea. Pierdute fara putinta de tagada, patru fiinte se afunda in deziluzii si disperare, pana cand visurile lor se transforma in cele mai cumplite cosmaruri.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Scuze imi pare rau, l-am incurcat cu The Butterfly effect big grin blushing

| DeXxa a răspuns:

Extraordinar filmul,ramai blocat ceva timp dupa ce te uiti la el,cel putin eu asa am ramas.E pur si simplu menit sa te puna la incercare,sa te faca sa te gandesti la tot si la nimic, e genial! Parca timpul se scurge mai incet cand te uiti la el, asta nu in sensul ca ai vrea sa se termine odata, in sensul ca fiecare minut te apasa si te baga intr-o transa. Ti-l recomand big grin.
Uite despre ce e vorba:

In apartamentele insipide de pe plajele abandonate din Coney Island, patru vieti si povestile lor...

Sara (Ellen Burstyn) este o vaduva plinuta obsedata de o emisiune de televiziune, la care primeste o invitatie de participare. Sara e indragostita de televizor si de ciocolata, cele doua mari placeri ale vietii sale. Dar pentru a fi cat mai prezentabila in fata natiunii, ea incepe un drastic si periculos regim de slabire, bazat pe niste pastile care la inceput par inofensive.

Fiul ei Harry (Jared Leto) si prietena lui, Marion (Jennifer Connelly), invata sa se cunoasca, cautand fiecare in celalalt sansa pentru evadarea din anii de izolare si suferinta. Dragostea lor formeaza o lume artificiala - se refugiaza, lasandu-se in voia sperantei si a unei fericiri depline. Dupa ce Harry si prietenul sau cel mai bun Tyrone (Marlon Wayans) devin traficanti de droguri, cei trei tineri se simt invincibili si incearca sa se convinga singuri ca pot renunta oricand la droguri si ca nu sunt cu adevarat dependenti. Dar cand omul lor de legatura este ucis iar Harry si Tyron raman fara marfa si fara bani, situatia lor incepe sa se inrautateasca rapid.

La randul ei, tot mai ametita si dezorientata de efectul pastilelor, Sara cade prada halucinatiilor si se baricadeaza in apartamentul ei. Agatandu-se cu disperare de sperante desarte, deja dependenti de droguri, Harry si Marion ajung sa-si tradeze dragostea. Pierdute fara putinta de tagada, patru fiinte se afunda in deziluzii si disperare, pana cand visurile lor se transforma in cele mai cumplite cosmaruri.

| DeXxa a răspuns:

@rapere: de fapt eu si THC am copiat de pe cinemagia.ro, so...laughing

| ƒℓυχ explică:

Multumesc foarte mult toti mai ales THCC. Am vazut ca THCC a postat raspunsul la ora 21:11, iar DeXxa la 21:14. Am citit tot si vad ca DeXxa a copiat 96% din ce a scris THCC. Deci se stie cui ii voi da funda. Dar mi se pare ca cei care au facut descrierea calumea au uitat ceva. Linkul de la download (subtitrat in romana). Multumesc happy

| ƒℓυχ explică:

Seth89 filmu despre care spui vad din celelalte raspunsuri ca nu are nicio legatura cu filmul acela *celebru* Requiem for a Dream, dar totusi cel care l`ai spus e frumos si ti-am dat un vot, adica 2 : Folositor pentru ca : filmul despre care spui e frumos Si Stupid pentru ca: nu are legatura cu ce vorbeam eu. Mltumesc!

| ƒℓυχ explică:

*ATENTIE* vreau site-ul de download subtitrat in romana plz. Vreau sa pun filmul de ziua lui fratemiu dar el sa nu stie. De aceea il vreau descacat. Nu uitati SUBTITRAT in ROMANA! Multumesc! big grin

| ƒℓυχ explică:

In primul rand LOL si in al doilea rand ii dau funda lui THC ca el a copiat pimu laughing)))

| ƒℓυχ explică:

Multumesc! (La toti) big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Imi pare rau dar filmul nu are nicio legatura cu ce a scris @seth89. De fapt este vorba despre 3 tineri si mama unuia dintre ei care sunt dependenti de heroina respectiv medicamente de slabit. Nu vreau sa dezvalui mai mult pentru ca as strica suspansul. Este genul drama/psihologic. E filmul meu preferat si m-a lasat cu o senzatie ciudata 2-3 zile, intr-adevar un film care te marcheaza. Te poti uita aici http://www.filmeonlinegratis.me/requiem-for-a-dream/
Vizionare placuta!