| adytzyka a întrebat:

Dau funda! repede...cine imi zice delatii despre sakura din naruto shippunden

4 răspunsuri:
| laurik1315 a răspuns:

Http://naruto.wikia.com/wiki/Sakura
aici gasesti absolut totul despre ea. Un alt site cu mai multe informatii despre naruto nu exista:X funda?

| TootydeCool a răspuns:

Pai sakura este o fata ninja medic
incearca sa il prinda impreuna cu naruto pe sasuke
sakurei a inceput sa ai placa de naruto...
cam atat urmareste episoadele
pwoop funda?

| andreeaaaa_2337 a răspuns:

Google

| vasibunul a răspuns:

Sakura Haruno (春野 サクラ Haruno Sakura?) este un personaj fictiv din serialul anime şi manga Naruto creat de Masashi Kishimoto. În serie, Sakura a devenit o conducătoare de sex feminin. Kishimoto a avut dificultăţi în crearea desenului ei, punându-se accent în mod inadecvat pe anumite părţi ale ei, cum ar fi fruntea mare.

În anime şi manga, Sakura este o kunoichi din Satul Ascuns între Frunze ce face parte din Echipa 7 a cărei membri sunt Sakura Haruno, Naruto Uzumaki, Sasuke Uchiha şi Senseiul lor, Kakashi Hatake. Iniţial, Sakura are o dragoste nebună pentru Sasuke, sunsţinându-l întotdeauna şi indignândul pe Naruto. În cursul seriei, ea devine o persoană care se conduce singură şi începe de al aprecia şi al accepta pe Naruto; în partea a II-a ea începe să dezvolte o relaţie mai strânsă cu el, în scopul de al aduce pe colegul lor, Sasuke, înapoi. Sakura a apărut în mai multe părţi din Naruto mass-media, inclusiv în cele 4 OVA prezentate în serie şi în mai multe jocuri video.