| bigmanjozef a întrebat:

De ce s-a terminat Bleach?
Salut! Poate voi ma puteti ajuta, adica, ma uitam la bleac acum 2-3 ani si a aparut episodul 366-final.
Am fost destul de trist,dar apoi am aflat ca in manga nu s-a terminat. A sa ca am vrut sa ma uit la manga (citesc), dar mie nu-mi place (nu judeca).
Am vazut o gramada de bloguri,site-uri, posturi si de toate in care spune ca bleach va aparea in 2013, 2014, 2015 si nu mai stiu ce sa cred, adica daca stie cineva sa ma ajute, si spuneti-mi ceva concret, nu ca cred ca nu stiu ce,
Cine poate sa ma ajute va rog eu imi place Bleach foarte mult,
Vreau sa stiu daca v-a aparea in video sau nu urmatoarele episoade!
Mersi anticipat si DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Salut. Tot ce se discuta (pe forum, blog, pagini de Fb, Tw, etc.) avand subiectul "continuarea anime-ului Bleach" sunt doar speculatii. Tot asa se speculeaza ca va fi un anunt dupa terminarea manga-ului. A, nu ti-am spus, manga-ul se afla in ultimul arc

Din cauza asta eu nu urmaresc discutiile pe cine stie ce pagine Fb, Tw, forum, etc, pe tema lansarii de noi sezoane/serii anime. Ci doar pe site-urile de stiri anime/manga, in care se fac anunturi oficiale.

Deci, pana cand nu se acorda green-lit pentru inceperea productiei, raman rezervat in privinta sezonului 2, atat pentru anime-ul Bleach cat si pentru alte anume-uri. Ceea ce iti recomand.

Eu mai fac anunturi pe TPU ce tin de lansarea unui nou sez. Bineinteles la anunt adaug si sursa oficiala.

Sau pe pagina mea de Fb http://www.facebook.com/ryuu.ro (poate dai si un like), unde postez mai multe anunturi si nu numai (Iin comparatie cu TPU).

Sper ca te-am lamurit!