| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele scene din filme sau seriale ne emoționează și ne fac să plângem iar la altele (la fel de emoționante și intense) rămânem impasibili?

Răspuns Câştigător
| sparklingqueen a răspuns:

Deoarece depinde si in ce stare esti.Si daca te regasesti in scena respectiva.

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Am întrebat-o pe maică-mea și mi-a zis
"Auzi, i-a vezi-țí tu de treaba ta. Plâng la ce vreau eu. Dacă vreau, plâng și la știri. Nu-i treaba ta."
Așa că nu știu să-ți răspund.
laughing

| Brizbriz a răspuns:

Depinde de starea ta proprie (mood)
si cat de tare ti se potriveste scena, o scena e facuta generic, pentru toti, dar e imposibil sa se potriveasca la toti

| blairelovesmusic a răspuns:

Depinde de personajele din scena respectiva.

| Akan_Ibram_1994 a răspuns:

Depinde poate in prima optiune de filme te regasesti si tu (adica ti s-a întâmplat si tie in viata reala) si in a doua optiune nu

| Marius32243 a răspuns:

Pentru ca manipularea nu a fost eficienta in al doilea caz.
Prostimea care ieri umbla cu vaccinarea si stiinta in gura astazi flutura steagul Ucrainei si injura rusi.
Maine se va conforma fara sa gandeasca la ce vor stapanii.

| Allemando a răspuns (pentru Marius32243):

Exact, oamenii proști sunt ușor de manipulat.
Să știi că toți românii sunt medici, toți sunt politicieni, toți sunt avocați, toți sunt oameni de știință etc, în funcție de situație laughing