| MyNameisEduard a întrebat:

De ce unii oameni spun că e copilăresc să te uiți la desene animate? Doar nu sunt făcute de copii,și sunt sigur că sunt adulți care încă se uită.Eu prefer să mă uit la desene animate decât să ma uit la știri, am 17 ani dacă vă întrebați ((:

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Nu are nimic, cât timp desenul e făcut foarte bine
De asta refuza lumea sa se mai uite lumea la desene
Ca în general la televizor sunt desene care au un conținut ceva gen
"Pai cum sa găsesc clanta la usa ca să deschid ușa? wah, a-ți ghicit, era in fata mea"

18 răspunsuri:
| OmBanal33 a răspuns:

Treaba cu sexul mentionat de anonimul imi pare puerila.
Este ok sa te uiti la desene intr-un final gusturile nu se discuta...
Sigur, ce e prea mult strica.
Dar asa ocazional iti poate trezii amintiri placute.
O sa le raresti tu in timp ce mai cresti.

| Crackman a răspuns:

Eu am 27 si mai vizionezi ocazional cate un anime bun ( japonia face in loc de filme animes )

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce prostii il inveti? Sexul se face numai in cadrul casatoriei, lasa l sa se uite la desene

| RAY a răspuns (pentru Crackman):

Vezi si de serialul povesti din asia https://m.cinemagia.ro/filme/folklore-2916305/

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cine ti-a zis ca e copilaresc?
daca e prieten mai vechi inseamna ca tine la tine si vrea sa treceti la urmatorul pas amandoi, la maturitate...altfel...posibil sa stricati prietenia.
DAR...de ce-i spui ca te uiti?laughinguita-te si nu-i spune

| Slovcehov a răspuns:

Pentru ca nu s-au uitat cu mintea de acum si nu isi amintesc mare lucru din desene, asa ca au impresia ca au subiecte puerile cand de fapt unele sunt destul de profunde si faine facute.

| MyNameisEduard explică (pentru OmBanal33):

Sper sa nu (:

| MyNameisEduard explică (pentru CristiDinBucuresti):

Însfârșit un om care gândește corect, chiar nu-i înțeleg pe unii.

| MyNameisEduard explică (pentru HUAWEHUAWE):

Nu e un prieten, e mama mea (:

| Brizbriz a răspuns:

Intreaba-i daca nu le place hentai, e animatie, NU?hee hee

in rest, sa ma pupe acolo unde soarele nu patrunde, ca nu le scarpin lor fetish-ul de "maturitate" pentru ca imi place la nebunie Tinker Bell, etete, scartzzzzz

| MyNameisEduard explică (pentru gabriel2004o):

Ai dreptate dar se dau si desene animate bune câteodată, dacă nu le caut pe internet.De exemplu ma uit la Lego Ninjago de când a apărut prima dată(2011),si încă ma uit(a aparut sezonul 16).Am creat chiar și un grup de Facebook unde am peste 15 mii de membri (:

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Spune-i sa nu-ti ia puținul care ti-a ramas din,, a fi copil,,...
spune-i ca, ca sa ramai echilibrat te mai uiti si la desene laughing

| MyNameisEduard explică (pentru HUAWEHUAWE):

Așa am să fac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că și-au pierdut spiritul copilăresc.

| Momentan a răspuns:

De când am intrat la liceu nu mă mai uit la desene animate, de niciun fel nu mă mai atrag. Mă mai uitasem doar la animatii 15+.
Știu că sunt încă adulți care se uită desene animate, ca sunt anime ori altceva. Însă pe mine nu mă mai atrag. Dacă chiar veau să urmăresc ceva în timpul liber, caut un film.

| Danny28 a răspuns:

Sincer e mult mai bine că te uiți la desene. Tot ce vezi la știri sunt rahaturi despre covid și variola maimuței. Niște tâmpenii prin care manipulează populația naivă. Acum o să îți recomand să te uiți la Gintama, e anime și îl găsești pe Animekage cu subtitrare în română. E comedie pură, de fiecare dată când mă uitam îmi schimba starea în bine. Sper să îți placă. Nu te lua după cei care îți zic că anime-urile și desenele sunt doar pentru copii.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Eu am 19 ani si ma uit la anime-uri! Nu toate desenele sunt pentru copii, unele sunt chiar profunde!

| BiancaPo8 a răspuns:

Aceeasi varsta, si nu este nimic in neregula sa te uiti la desene, mai bine decat la stiri cu oameni care isi sparg capetele intre ei, accidente, eventual ca sa nu te uiti numai la desene, mai punem si ternovele turcesti