| Klaine a întrebat:

De la cati ani si-a inceput Avril Lavigne cariera?

Răspuns Câştigător
| ButterflyEffect a răspuns:

În anul 1998, când avea treisprezece ani, Lavigne se număra printre cei douăzeci de mii de participanți ai unui concurs de interpretare, care avea ca premiu un recital împreună cu Shania Twain. Avril a câștigat competiția, iar la scurt timp ea a fost contactată de Cliff Fabri, care avea să devină primul său manager. Ulterior, cântărețul de muzică folk Steve Medd a participat la unul dintre concertele interpretei și a invitat-o să colaboreze cu el în vederea înregistrării unor cântece pentru propriile albume de studio: Quinte Spirit (1999) și My Window to You (2000).

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Saya a răspuns:

Salut!

In 2001 a avut primul contract de promovare iar in 2002 a debutat cu discul „Anything But Ordinary" redenumit in final " Let Go" toate acestea sub reprezentarea casei de discuri Arista Records.

paa

| HarryPotter a răspuns:

Albumul de debut al interpretei a fost lansat la data de 4 iunie 2002

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani

| anonim_5778 a răspuns:

La 13 ani in 1998

| Дмiвa a răspuns:

De la 15 ani, a renuntat la studii si s-a mutat in New York pentru cariera muzicala, unde a semnat un contract cu compania Aristra.
Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Avril_Lavigne