| MaeRiAh a întrebat:

Deci all la sfarsitul acestui anime death note Light si L mor asa-i...imi puteti spune si dc? va rog nu scrieti ceva de genu uitate si vei afla. fundita

Răspuns Câştigător
| TorenT a răspuns:

Light reuseste sa afle numele lui L, dar L stia deja asta si si-a scris propriul nume in carnetul Misei(parca) ca sa moara undeva mai incolo. SI este o regula, un nume nu poate fi trecut de 2 ori intr-un carnet. Astfel, chiar daca Light i-a trecut numele lui L in carnetul sau, acesta nu a murit numai la data stabilita de el, adica dupa ce l-a prins pe Light si l-a executat( sau sa sinucis, nu-mi amintesc). Asa a fost. ZCeea ce nu inteleg e de ce nu a trecut L in carnet o data mai indepartata la care sa moara. Adica, a murit chiar dupa ce s-a sfarsit si cu Light. E ciudat...

1 răspuns:
| KoreaJapan a răspuns:

L nu moare la sfarsitul anime-ului. Moare pe la jumatate. Dupa L apar si Near si Mello, ce,, il inlocuiesc'' pe L, iar Light moare in ultimul episod.