| イリーナ a întrebat:

Despre ce este vorba in drama koreeana City Hunter? Sunt curioasa deoarece toata lumea lauda acest serial si chiar vreau sa aflu!

Răspuns Câştigător
| xxdrgn a răspuns:

Buna!^^
Serialul incepe asa: 10 persoane din Coreea de Sud sunt trimise sa invadeze Coreea de Nord pentru a implini nu stiu ce plan... Oricum, Coreea de Sud isi da seama ca a facut o greseala si hotaraste sa ucida acei 10 oameni, ca nimeni sa nu mai afle de acel plan. Printre acei "invadatori" sunt si doi prieteni, iar dintre acestia, unul traieste, el e si singurul supravietuitor dintre toti 10, si-i promite prietenului sau sa aiba grija de copilul acestuia inca nenascut. Sotia prietenului mort da nastere copilului, iar cel ce a supravietuit il rapeste si il duce departe de Coreea, pentru a-l creste si a-l invata sa se lupte, ca atunci cand creste mare sa se razbune pe cei ce i-au ucis prietenul.
Baiatul creste si ajunge in Coreea de Sud, acolo intalneste o fata, Kim Na Na, de care mai tarziu se va indragosti. El isi face planuri pentru a pedepsi oamenii ce i-au ucis tatal, si de aici misiunea lui incepe. Aparand in media, pe la TV, in ziare, el primeste denumirea de "City Hunter", adica, "Vanatorul orasului" sau ceva de genul. big grin
Povestea e palpitanta, mie mi-a placut enorm, l-as reviziona oricand. Lee Minho face o treaba excelenta, chiar i se potriveste rolul de "City Hunter". ^^
Il recomand din toata inima, iar din cate am auzit, va aparea si un sezon 2. ♥ Sa speram, eu il astept!

1 răspuns: