| alexRE a întrebat:

Din toate filmele coreene care leau dat astia pe tvr1 care vi s-a parut cel mai bun pana acum?
Eu zic ca hur jun este pe deperta cel mai bun.Filmul ala a fost prea real si tragic.Asta e parerea mea voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| YunaFFX a răspuns:

Dae Jang-Geum (Giuvaerul palatului). Am apreciat povestea pentru faptul ca desi avea greutati mari si toata lumea ii statea in cale a reusit ce si-a propus, o femeie care a dat dovada de multa ambitie si curaj. Si Hur Jun e foarte bun, mi s-a parut versiunea masculina a lui Jang-Geum. Dar mi-a placut mai mult pentru ca in vremea aceea era mult mai greu pentru o femeie sa ajunga la un rang superior decat un barbat - era ceva strigator la cer atunci ca o femeie sa ajunga medicul personal al regelui si a treia ca pozitie la palat.

3 răspunsuri:
| Adeeeeeee a răspuns:

Negustorul lim sang-ok

| Crysty1996 a răspuns:

Jumong dupa parerea mea a fost cel mai bun film corean si jumong a fost cel mai vizionat film de pe trv 1 imi dai si mie o funda ca nu prea am

| roxy_8649 a răspuns:

1 secretele palatului
2 legendele palatului printul jumong
3 legendele palarului regele de fier
4 si imi place mult si cel care a aparut acum