| dulcika21 a întrebat:

Dintre harry potter si Twilight care va place mai mult si de ce?

Răspuns Câştigător
| Myuu a răspuns:

Twilight.De ce? Ca e de 10 000 de ori mai bun (cartile) decat HP.Sunt cele mai tari filme si carti, iar daca fanii Hp sunt orbi si au nevoie de ochelari ca fundul borcanelor e problema lor.Hai bai fani Hp dati "stupid" si "nefolositor"ca ma doare fix in cot. Disneyisthebest daca eu nu te-am putut convinge sa iti tii gura acasa si sa nu mai insulti Twilight ma voi comporta la fel ca tine.Vezi iti place? Fan J.Biberon,Hp,Disney si Hannah Banana.Ca filmele adevarate nu-s de tine, stai acolo la desenele tale pana te satura de ele, daca vreodata te saturii sa le vezi.Foarte super intrebarea si inca ceva eu voi fii fan HP la pastele cailor adica NICIODATA.

41 răspunsuri:
| katrin7727 a răspuns:

Bravo deea97

| katrin7727 a răspuns:

Bai da hai sa-ti spun ceva lui maicamea ai plc HP dar twilight a fost im pare parte o productie pentru adolescenti asa ca mai tr ca HP e mult prea simplu si tipic

| katrin7727 a răspuns:

Bai eu cred ca deea are dreptate si in plus nu a fost nominalizat ca HP pentru ca e mai nou nu vreau sa ma cert dar ea sia sustinut parerea e mult mai tare in timp ce HP e naspa am citit primele 3 carti twilight in 2 saptamani si HP pe una dintre ele in 4 saptamani nu m-a prins cartea e simpla si filmul la fel si daca vreti sa ne luam si de actori asta e alta treaba eu zic ca joaca excelen tcei din tg si au lucriuri mult mai grele de facut si de interpretat de cat cei din HP si a da sunt mult mlt mai frumosi asa ca gura

| beautifulkiss a răspuns:

Buna Twilight pentru ca, cartile lor si filmele sunt superbe.Nici nu le poti compara cu Harry Potter.

| Criticul a răspuns:

Dupa parerea mea eu zic ca seria Twilight e mult mai buna decat Harry Potter deoarece in Twilight gasesti si dragoste, si thriller, suspans pe cand in Harry Potter nu prea gasesti asa ceva! Parerea mea. Si da imi place mult mai mult Twilight decat Harry Potter si nu vorbesc de ele ca film ci din punct de vedere beletristic!

| Caty_9264 a răspuns:

Harry Potter! imi place si Twilight dar HP este mult mai interesant si are mai multa actiune, pe cand Twilight este cam plictisitor(mai ales cartile)...

| Blanketation a răspuns:

Twilight...

| deel a răspuns:

Harry potter clar! desi imi place si twilight!

| Bilqux a răspuns:

Twilight :X e mai super decat HP tongue imi place si HP nu zic ca nu dar prefer Twlightbig grin

| sweetlollypop a răspuns:

Mie imi place twiligth pentru ca imi plac filmele romance si thriller si e 2 in 1.winking dar tie?

| sSomebodYy a răspuns:

Toti au luat-o cu twilight -
oameni buni, ganditi-va putin! ce mesaj transmite twilight? ummm - nimic! tot ce spune este ca bella nu mai poate dupa edward si edward nu mai poate dupa bella, si nimic altceva-
iar gandurile cele mai profunde ale bellei sunt 'te iubesc, edward'
de asemenea, daca vreau sa-mi tin cititorii in suspans nu scriu pe coperta 'de trei lucruri eram sigura... 1. PRIMUL, EDWARD ERA VAMPIR' si pana la urma, ce te invata povestea asta? ca e misto sa ai un iubit mai invarsta decat tine cu 90 de ani? sa te arunci de pe o stanca inalta in mare pentru ca te-a lasat unu'? ca vampirii stralucesc ca zanele?-
bun, am inteles... edward si bella se iubeau asa de tare... dar niciodata nu specifica de ce --- decat se repeta de vreo 4-5 ori in carte ca edward avea pieptul tare si perfect si, in fiecare capitol, ca vrea sangele bellei --- deci probabil ca asta e ---
acum sa o luam pe partea cealalta? care este morala romanului Harry Potter? numai prin munca grea vei obtine ceva; iubirea e mult mai importanta decat moartea. in fiecare propozitie este ceva neasteptat, nu ca in twilight, unde totul e previzibil (bella e rapita sau se raneste singura si edward o salveaza, facand povestea o imensitate plictisitoare) iar personajele, dupa parerea mea, sunt mult mai bine planuite si par mai reale fiecare actiune, oricat de neinsemnata ar fi ea, este planuita pana la ultimul detaliu minuscul si nimic nu e la intamplare de asemenea, in harry potter, j.ca. rowling a inventat, nu numai cateva personaje, ci o intreaga comunitate de vrajitori, care au propriile legi si chiar si un minister intreg, scoli si propriul sport. este o poveste despre prietenie, dragoste si ajutor reciproc, iar si.ca. rowling te face, la un moment dat, de ex. cand moare un personaj, sa plangi ca un bebelus, iar 2 minute mai tarziu, sa razi in hohote din cauza unei tampenii pe care au facut-o gemenii wasley---
asa ca, am o intrebare: anainte sa raspundeti toti TWILIGHT! ati analizat situatia? ||
Twilight is a Fand || Harry Potter is a Lifestyle
xoxo 1090739 words, 3363 pages, 199 chapters, 17 hours and 14 minutes, 8 movies, 7 books, 1 story. LONG LIFE QUEEN ROWLING felicitari pentru ca mi-ai facut copilaria mai interesanta happy xoxo

P.S. Roses are red, Violets are blue, Insult Harry Potter and we'll Crucio you happy have a nice day XoXo