| anonim_4396 a întrebat:

Ce-ati alege dintre Harry Potter si Twilight?

Răspuns Câştigător
| blonda_9284 a răspuns:

Cam3luta, iti zic eu ce are Harry Potter. De toate! Suspans, actiune, mister, faze comice... are chiar si putin romantism. N-o sa-ti dai seama de asta de la inceput, dar cand vei ajunge pe la a V-a sau a VI-a carte vei vedea ca asa e!
Nu zic ca Twilight nu e o carte buna. Le-am citit pe toate si nu pot sa spun ca nu mi-au placut deloc, doar ca spre deosebire de Harry Potter sunt cam previzibile. Poti anticipa usor ceea ce va urma, pe cand la Harry Potter nu! Uite in asta consta "magia" acestei adevarate opere care mie mi-a placut atat de mult!
Si hai sa-ti mai zic ceva in legatura cu aceasta serie cu vampiri. (Asa mi s-a parut mie. Nu stiu daca si voi credeti la fel) In cartile astea (ma refer la fiecare in parte) nu se intampla prea multe, doar ca madam Meyer a stiut sa apeleze la un... hai sa-i zicem siretlic. A creat o atmosfera tensionata ca sa-ti dea impresia ca in carte intr-adevar se intampla ceva, chiar daca nu e intocmai asa. Adica se intampla, dar nu la fel de multe cum te astepti cand vezi dimensiunile cartilor (a III-a si a IV-a in special). Eu zic ca in comparatie cu anvergura cartilor evenimentele descrise sunt chiar putine.

28 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Si asta este una dintre cele mai tampite intrebari ever.

| laura23 a răspuns:

Twilight clar!
Harry Potter nu m-a atras niciodata

| ProjectJackpot a răspuns:

HP, categoric:d
HP a facut istorie (carti, filme, desene animate, jocuri video)si este si mult mai cunoscut!
Orice fraier stie de HPwinking

| TwilightSaga4Ever a răspuns:

Twilight

| NighTy a răspuns:

Harry Potter

| Ododododo a răspuns:

Harry Potter are de toate si anumite scene te fac sa te simti foarte in suspans de exemplu in Harry Potter si Pocalul De Foc lupta dintre Harry Si Cap-De-Mort te face sa te simti ca si cum ai fi Harry si tu te lupti cu Cap-de-Mort poate asa mi se pare mie dar fiecare cu parerea lui. Harry Potter 4 ever!

| lindemona a răspuns:

Buna,

DIntre cele doua cred ca as alege Harry Potter. Insa imi place si Twilight

| Sheridanx a răspuns:

Harry Potter tongue
Mie Twilight mi se pare ok. dar nu ceva f.grozav.uneori chiar plictisitor.tongue

| blonda_9284 a răspuns:

Si inca o data. Harry Potter a fost si va ramane cel mai bun! De ce? Pentru ca este copilaria unei intregi generatii! Pentru ca pe multi i-a invatat sa viseze! Pentru ca spre deosebire de Twilight care este doar rezultatul unei isterii, Harry Potter este "fenomenul unei generatii"! Si acum vine o intrebare. Chiar merita sa comparam un munte de talent, ingeniozitate si daruire cu ceva ce inca rezista doar datorita acestei nebunii ce s-a creat in jurul sau?

| blonda_9284 a răspuns:

Ella163, va veni o vreme cand iti vei da seama de urmatorul lucru: Cu anumite persoane chiar nu merita sa-ti bati capul.

| yoo23 a răspuns:

Harry Potter

| Octaviana_9832 a răspuns:

Twilight toate partile. Genial love struck

| JustBelive a răspuns:

Harry Potter:X!

| Larii_2028 a răspuns:

Twilight;x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Twilight:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le-as alege pe amandoua. "Harry Potter" trezeste in mine dinamica, dorinta de a fi vrajitor(si nu sunt nebuna), iar twilight reprezinta povestea unei iubiri adevarate, pe care nu o impiedica nici-un obstacol...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Twilighthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

IheartNYC, cred ca te simti bine cand jgnesti oamenii... Daca vrei sa fii tare, pur si simplu spune, iar daca ii crezi prosti si nu stiu ce mai spui tu acolo pe ceilalti, pastreaza pentru tine. Nu te da mare ca ii poti face prosti si idioti. (si doar am vrut sa vad parerea celorlalti si sa nu mai imi rasp la intrebari daca nu stii, da? ) App, multumesc celorlalti! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Twilight :X toate partile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar twilight:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Twilight :X

| msa4u a răspuns:

Harry Potter big grin

| ZaZaLa a răspuns:

Twilightlove struck.

| Chrystopher a răspuns:

Harry Potter e mai cu efecte si dupa parerea mea e putin mai interesant

| methamphetamine a răspuns:

Harry Potter happy

| Cam3luta a răspuns:

Niki eu nu ma pot hotari... acum citesc harry potter am citit twilight mi se pare ca harry potter are ceva in plus fata de twilight

| kidoolove10 a răspuns:

Twilight

| roxana_9332 a răspuns:

Pe amandoua.love struck
Depinde ce gen iti place mai multbatting eyelashes