| AntiTeamEdward4Ever a întrebat:

Harry Potter sau Twilight?

De ce?

Răspuns Câştigător
| Iuliaana a răspuns:

Harry Potter pentru ca acei actori chiar pot fi numiti actori, nu ca cei din twilightwinking. bine, acum fiecare cu parerea luihappy

16 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Intrebare mai prosteasca de atat nu exista.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Clar ca harry potter. mi se pare cel mai interesant si mai perfect loc cel pe care iil creeaza producatorii in aceste filme.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Drept sa iti spun imi plac amandoua.Insa imi capteaza mai mult Twilight pentru. ca in film este prezentata o iubire imposibila si sacrificiile protagonistilor pentru a-si proteja fiinta iubita.

| Iuliaana a răspuns:

Merci pentru fundahappy

| Malo a răspuns:

Twilight happy De ce? Pentru ca Harry Potter este o porcarie. bafta

| NaTii_1332 a răspuns:

Harry Potter... m-am uitat de cand eram micut si filmul m-a prins. Twilight e de adolescenti... intr-adevar e bun dar nu se compara cu Harry Potter

Deci clar HARRY POTTER

| MissyD a răspuns:

Harry Potter! Actiunea e mult mai ampla, cu mister, prietenie adevarata, lupta pana la moarte pentru persoanele dragi, sensibilitate, magie transpusa in viata de zi cu zi [garantez ca nimeni nu se va plictisi citind cartile sau urmarind filmelewinking]. In Twilight... nu stiu, dar sincer, cel putin in primele volume, mi se pare o actiune prea lineara, adica totul porneste de la dragoste interzisa dintre Edward si Bella, dar nu are acel CEVA deosebit care sa te tina in priza, pentru ca deciziile sunt proprii, personajele nu pot fi convinse de prieteni sa aleaga altceva... In concluzie: Harry Potter-cele mai tari carti si filme!winking

| MissyD a răspuns:

Harry Potter! Aici vei gasi multa actiune, mister, speranta, sensibilitate, prietenie adevarata, lupta pana la moarte pentru prieteni [ garantez ca nu te vei plictisi!winking ]. In Twilight... cel putin in primele 2 volume actiunea mi se pare prea lineara, pentru ca totul porneste de la dragostea interzisa dintre Edward si Bella, iar personajele nu pot fi induplecate de prieteni sa isi schimbe opiniile, pentru ca in final fac ce vor. Deci, cel putin in cazul meu, actiunea a lasat de dorit si e mult prea... :-s siropoasa. In concluzie, Harry Potter-cele mai tari carti si filme!winking

| biiiabyby a răspuns:

Twilight. La twilight am plans, m-a tinut si in suspans, scene de dragoste, actiune. Dar si Harry Potter e legendahappy

| lovegirl15 a răspuns:

Mai mult ca sigur ca aleg Harry Potter.
Aceste carti mi-au marcat copilaria, adica am prins drag de lectura dupa ce am citit aceste carti.
Le-a citit pe toate cam in clasa a-4-a, a-5-a cam asa.
E o carte plina de suspans, o carte fantastica.Eu una nu mai puteam lasa cartea jos din mana, dorind sa aflu ce se petrece mai departe. Ziceam ca mai citesc doar o singura pagina, tot asa pana cand in cateva luni am reusit sa citesc toate volume.
Pe mine una m-a fascinat mai mult Harry Potter decat Twilight.
Twilight mi se pare cam banala, adica oricine ar putea scrie despre o poveste de dragoste.Singurul lucru e ca Edward e vampir iar Bella o fata obisnuita.Asta cred ca face cartea un pic mai atractiva.
Deci asta e parera mea.Cui nu-i convine, asta e.

| BYBY a răspuns:

Harry Potter=e un film bun, poti sa exprimi naturaletea, si sa afli lucruri importante si te capteaza, nu ai mai pleca din fata televizorului daca ai putea.Ne apropiem mai mult de simturile noastre, prin filmele HP[Harry Potter]. Aflam lucruri nedescrise de oameni pana la aceasta ora, ne invata cum a fost lumea si cum va urma sa fie, si iti arata faptul contrar ca nu trebuie sa te lupti cu semenul tau pentru o bucata de paine ci poti castiga si triumfa prin simpla care a gandului si a faptului.Are un implus mecanic fascinant, cu scene de terorism dar si scene educative prin care cel care vizioneaza poate adpta caracterul fara sa stea cu frica ca va veni in 5 minute peste el soldatii cu cai si sabii sa-l omoare.Este un portal ce deschide si indeamna lumea spre universwinking

| Caty_9264 a răspuns:

Film :Twilight
Carte:Harry Potter
winking...

| cristina93 a răspuns:

Twilight :X imi place mai mult, adica e mai pe gustul meu. Mai esti si dragoste big grin si vampiri devilhee hee.
Harry Potter mi se pare mai mult pentru copii, care vor sa fie "vrajitori" thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harry Potter a intrat in istoria filmului pe cand Twilight e nou aparut.Harry Potter a fost nominalizat si la Oscar, nu se compara cu Twilight.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cred ca seria Harry Potter este de nimic, deoarece filmele nu au iesit extraordinar, dar drept sa spun, nu actorii sunt de vina, ci Davis Yates, regizorul.

Ca sa va dati si voi seama, luati o carte ( HP) si cititi, inainte sa comentati, cat despre Twilight imi placea, in trecut, dar mi-a trecut, deoarece este scris de o satanista ( religie mormona) au biserica pictata cu sange real, si rapesc fete, pe care le sacrifica, scuze de raspunsul meu, dar sper sa-l cititi happy