| MegaR a întrebat:

Dupa multe cautari pe imbd si whatsmymovie am ajuns si pe TPU.
Pe national TV de obicei seara erau filme thriller sau horror. Acum vreo 6 ani am vazut o serie de filme numite in genul "Creatura" sau "invazia"(nu mai stiu sigur cum se numea) si sunt 100% sigur ca erau niste creaturi aproape umane, albe, diforme, comunicau prin fluierat, ostile(nu se camuflau), violau femeile(nu era chiar gore sau ceva mai dezgustator de atat)
Cel mai probabil o trilogie, insa cu siguranta exista minim partea 1 si 2 iar actiunea se petrece in jurul unui grup de supravietuitori, printre care 2 pitici (midget/dwarf), ce incearca sa scape din oras. Imi aduc aminte destule scene insa nu nu l-am gasit.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Feast? Sunt 3 filme.

4 răspunsuri:
| andruska00 a răspuns:

The Prophecy: Forsaken eu asta am vazut nu stiu daca e bun. Dar sigur nu era serial? Stapanul inelelor are creaturi si e frumos filmul si are multe parti. sper ca te-am ajutat

| MegaR explică (pentru andruska00):

Sunt 100% sigur ca este film si ca are mai multe parti. Si era Gen medium budget, se vedea ca nu e prea buna calitatea video dar nu stiu cum se termina si nu pot sa dorm noaptea laughing

| MegaR explică (pentru Sn4k3):

Corect. Din cover am recunoscut imediat "monstrii" aia. Mersi

| Sn4k3 a răspuns (pentru MegaR):

Cu placere, vizionare placuta!