| westernbbv a întrebat:

E asa de bun suits? M-am uitat 3 episoade la el si mi s-a parut plictisitor, voua cum vi s-a parut? De la ce episod a inceput sa va prinda? Are macar suspans ce anume are? Actiune oricum nu are.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este un serial excelent dar este pentru adulti, cu substrat politic si psihologic, greu de inteles pentru adolescenti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te prinde daca ai cel putin 20 de ani. Multe faze din serial o sa ti se para foarte plictisitoare daca ai o minte mai copilaroasa de fel. Adica pe mine m-a prins primele 3-4 sezoane, dar dupa l-am lasat pentru ca devenea din ce in ce mai plictisitor. Multi termeni juridici, prea multa drama, scenariile deveneau predictibile la un moment dat. Pur si simplu nu rezonam cu serialul. Eu fiind invatat cu SF, Fantasy, Thriller, Actiune, Aventura laughing. Singurul lucru care m-a facut sa vad cele 3-4 sezoane a fost ca am vaut un short pe YT acum ceva timp cu primele 2 episoade din serial in care unul din personajele principale, facea o livrare de droguri si m-a facut mai surprins decat atat cum putea el sa retina tone de informatii pe de rost fara sa faca prea mult efort. Dupa cele 3-4 sezoane, abilitatea lui era din ce in ce mai nefolosita si mai multe scene de drama incepeau sa apara. Nu sunt genul de om anti drama, adica apreciez o drama buna atunci cand o vad, dar doar atunci cand chiar isi are rostul, cum ar fi pe la sfarsit de sezon sau la sfarsit de serial, dar nu in fiecare episod.