| anamaria91 a întrebat:

Erau mai demult pe fox kids sau jetix (nu mai tin bine minte) ceva desene animate cu un animal care calatorea in timp si in jurul lumii si arata ce ne asteapta in viitor. A pomenit de incalzirea globala si topirea ghetarilor si tin minte un episod in care viitorul era ceva de genu, fiecare continent isi construia un zid in jur sa nu fie inundat din cauza cresterii nivelului oceanelor.
Mai multe detalii nu stiu... dar caut in disperare desenul asta de ceva vreme! Stie cineva despre ce vorbesc?

1 răspuns:
| spirt1 a răspuns:

Erau pe minimax si era ceva de genu ''Arnold ne invata despre natura'' si in episoadele alea cu calatoria in timp era si o broasca testoasa.Acum nu mai stiu bine daca il chema Arnold. Daca asta e desenu ...sa-mi spui si mie te rog cand primesti un raspunshappy