| LawlietL886 a întrebat:

Este ceva ciudat dacă un băiat de 15 ani se uită pe canale de desene animate. Gen Cartonn Network.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Toti avem pasiunile noastre. mai bine desene decat alte prostii. I don't want to see

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu,in niciun caz.
Nu mi se pare anormal sa te uiti nici la 30, 40.
Eu am sa ma uit si la 50 daca am chef, pentru ca imi aduce aminte de copilarie de fiecare data.

| Iunix a răspuns:

Am aproape 19 ani și tot mă uit la desene animate. Însă dacă am de ales între un film bun și un desen animat aleg filmul. Dar la câte filme bune se dau la tv mă uit mai mult la desene animate. Mă rog, eu când eram mic nu prea aveam desene animate, aveam un televizor din lemn și o antenă afară cu care prindeam 2 - 3 posturi. În fiecare weekend mă sculam la 7 dimineața ca să mă uit la Timon și Pumba, Marcellino pane vino, Tarzan etc. desene frumoase la care și acum mai mă uit la ele pe Youtube cu plăcere. 20 - 30 de minute de desene animate pe zi, ăsta era televizoru, restul Surprize surprize și Din dragoste cu Mircea Radu, mă uitam la ce era în română. Prima dată am avut cablu, cred că pe la vreo 11 ani. De-a lungul timpului am observat că desenele animate u devenit din ce în ce mai slabe. Și nu neapărat mai slabe din punct de vedere al animației, dar și mai slabe din punct de vedere al poveștii.

Din fericire chiar și acum mai sunt câteva desene bune. Eu mă uit la Un show obișnuit, la Să înceapă aventura ( mai ales acum cu originile lui Fin, e destul de bun ), Uimitoarea lume a lui Gumball ( îl ador, e bun și are și câteva glume destul de bune ), ce ar mai fi... Arthur de pe Minimax, îl adoram, era atât de bun încât cred că ți un om mare se putea uita fără să se plictisească. Oricum, nu are rost să mă lungesc în detalii, e complet normal să te uiți la desene animate indiferent de vârstă. Până la urmă nu uita și desenele animate sunt făcute de oameni mari, nu de copii.

| AlexCristi97 a răspuns:

E ok, si eu m-am uitat mult la desene animate. Cu toate astea, cele de pe TV sunt din ce in ce mai slabe si ne-inteligente, asa ca iti recomand sa faci ceva mai productiv...

| KillaNoFilla a răspuns:

Am 21, nu ma uit la animuri dar nu are cum sa-mi scape Samurai Jack se5.

Fa ce-ti place.

| xByte a răspuns:

Neah e ok. Culmea este ca unele desene animat contin chiar si glume cu subinteles, ce doar oamenii dupa o anumita varsta le inteleg

| Tiger7777 a răspuns:

In niciun caz, si eu ma uit si am 14 ani, mi se pare normal

| Vlad_Stan_2001 a răspuns:

Este foarte normal si au niste glume pe care doar uni oameni le pot intelege si te ajuta sa te exprimi corect dar prefer cititul cartilor