| Difference a întrebat:

Fani The mentalist printre voi? Acum vorbesc cu cei care sunt la zi cu serialul. Cine credeti pana la urma ca-i Red John? Ultimul episod din sezonul 5, Red John Rules a fost destul de interesant, mai ales finalul. Totusi, ceea ce face RJ la sfarsit mi se pare incredibil. Daca Jane te facea sa crezi ca are un spirit de observatie incredibil si o intuitie fantastica, faza de la finalul sezonului 5 e...wow. As fi curios sa aud teoriile voastre despre RJ, cine credeti ca este din cei 7? sau poate aveti alta varianta.

Eu unul tind sa cred ca nu este nici unul din cei 7 de pe lista, pentru ca RJ ii spune lui Patrick cele 7 nume, dar nu spune ca unul din cei 7 ar fi el. Totusi, avand in vedere ca Patrick a dat mana cu el, e foarte posibil ca unul din cei 7 sa fie.

Am mai auzit unele teorii cum ca Patrick ar avea dubla personalitate si ca el ar fi RJ, dar asta e imposibil. Toti complicii si ajutoarele lui RJ ar insemna ca nu exista + ca Lorelei a aflat c a RJ i-a ucis sora, si a plecat in cautarea acestuia, ea stiindul bine pe RJ.

Acum, teoria mea este ca RJ este un membru al familiei lui Patrick, sau o persoana care a copilarit cu el, poate chiar tatal lui Patrick. De ce cred asta? Pentru ca in ultimul episod din sezonul 5 Red John ii omoara o amintire pe care Jane o avea de cand era mic, iar aceasta amintire nu avea de unde sa o stie RJ, decat daca ar fi fost prezent la ea, sau ar fi facut in asa fel incat sa-i ramana in minte lui Patrick.

Sunt curios sa aud si parerile voastre.

1 răspuns:
| FadeToMetallica a răspuns:

Anonim.daca s-ar afla s-ar pierde tot farmecul