| AndreiHuh a întrebat:

Filme foarte bune? Exclus cele foarte vechi, si cele de gen horror sau dragoste.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce exculzi filmele vechi?
S-au facut filme foarte bune inca de pe vremea lui Charles Chaplin, cand actorii chiar trebuia sa fie foarte buni!
Istoria filmelor cuprind capodopere reale, apreciate chiar cu multe Oscaruri (si nu numai), doar trebuie sa ai timp sa le vizionezi...

| AndreiHuh explică (pentru Bula):

Sunt de acord, doar ca ma deranjeaza dpdv al calitatii video, ceea ce ma face sa fiu si neatent.

| Bula a răspuns (pentru AndreiHuh):

Pe vremea lor, aceea calitate a fost varful tehnologiei.

Peste 50 ani copii vor rade si de tehnologia noastra actuala.
big grin

| faramatania a răspuns:

American Pastoral (2016),Nocturnal Animals (2016),Brimstone (2016),iBoy (2017),Contratiempo (2016) Kicks (2016),The Space Between Us (2017),Detour (2016),Hell Or High Water (2016),The Magnificent Seven (2016),Colossal (2016),Divines (2016),The Land (2016),Captain Fantastic (2016),The 9th Life Of Louis Drax (2016),Évolution (2015),Self/less (2015),Brand New-U (2015)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele bune sunt vechi. Uita-te la ''To kill a mockingbird''.

| AlexCristi97 a răspuns:

Shutter island- super mind-*** filmul, te lasa destul de confuz dupa. E putin horror.
Donnie Darko- cel mai greu film pe care l-am vazut, daca te uiti alege varianta director's cut ca are cateva detalii extra, e despre universuri paralele. E putin horror.
The Fall (2006)- O capodopera vizuala din punctul meu de vedere, povestea este buna dar vizual, oh...fiecare cadru mi s-a parut ca dintr-un tablou. E ca un basm.
Astea mi-au trecut acum in minte si toate 3 sunt MUST-SEE-uri! Daca vrei mai multe spune-mi exact ce elemente sa aiba filmele si iti dau. (gen sa fie vizual interesante, sa aiba povestea intr-un anumit fel...)

| AlexCristi97 a răspuns:

Am uitat de Samsara si Baraka, sunt filme care au doar cadre din natura si viata oamenilor, dar fara sa iti spuna un cuvant pe tot parcursul filmului, sunt extrem de expresive.
Daca iti plac chestiile legate de natura, Planet Earth 2 e un serial-documentar despre natura de la BBC, foarte frumos facut si diferit de orice alt documentar, cu note de umor si cu tot felul de comparatii om-animal/natura. (pe asocierea asta om versus natura/animal se bazeaza si samsara si baraka)

| Kiwibibilă a răspuns:

8 Miles

| AleexisViol3t a răspuns:

Hacksaw ridge, uite si ceva despre el:

http://m.cinemagia.ro/filme/hacksaw-ridge-616659/

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Seriile Star Trek,Nasul,Matrix,Fast and Furious,Resident Evil,Transformers,Doctor Dolittle, Stuart Little, Richie Rich, TMNT, Star wars,
Filmele lui Tim Burton(horror)
Filmele cu supereroi Marvel si DC
Animatiile Disney si Dreamworks

| mazaroi a răspuns:

Fast and furios 8 si 7

| BroSafarii a răspuns:

Actiune + Comedie:
Ted 1 si 2 (exceptionale ambele, razi cu lacrimi)
Boss Baby
Nine Lives
A Dog's Purpose (+drama)
The Hangover 1, 2 si 3 (O serie exceptionala de umor, razi cu lacrimi)
American Pie (Serie, alta comedie la care razi cu lacrimi, scene obscene)

Actiune:
The Great Wall
Now You See Me
The Maze Runner (1 si 2 - 3 pe cale sa apara)