| ZebraaPrint a întrebat:

Filme horror ingrozitoare stiti?:* Mersi pentru cel mai infricosator dau FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| Radw060 a răspuns:

Pai sa zic blestemul oglinzi,casa blestemata,husk,conacul spanzuratilor,misterul gemenilor,luna noua,drag me to hell, ultima casa pe stanga, orphan, sper sa te speri funda?

7 răspunsuri:
| ZuzaTA a răspuns:

Iti recomand daca vrei de groaza The Grudge 1, 2, 3batting eyelasheswinking Te asigur ca e de groaza groaza nu glumalaughing

Te pooop kissFunditssa?batting eyelashes

| SimmvonD a răspuns:

1)The Others (2001) / Ceilalţi
Insula Jersey, 1945. Războiul s-a sfârşit, dar soţul lui Grace (Nicole Kidman) nu s-a mai întors de pe front. Singură într-o casă victoriană masivă şi izolată, îşi creşte copiii în spirit sever religios. Ambii copii suferă de o boală ciudată: sensibilitate la lumină, aşa că noii servitori sunt obligaţi să se supună unei reguli stricte: casa trebuie să stea în semiîntuneric; nicio uşă nu se va deschide înainte ca cealaltă să fie închisă. Însă, în curând această regulă va fi încălcată. Grace, copiii, toţi ceilalţi dimprejur vor avea de înfruntat ceva teribil şi fatal.
2)Psycho (1960)
Filmul este considerat "piesa de rezistenţă" a lui Alfred Hitchock şi prezintă povestea unei secretare care fuge de oamenii legii. Se ascunde într-un hotel mic din Arizona care este condus de un bărbat pe nume Norman Bates. În acel hotel, oamenii răi erau pedepsiţi, iar în scurt timp secretara este înjunghiată în timp ce făcea duş. Modul în care este filmat şi felul în care sunt prezentate scenele ce includ crime au adus "Psycho" pe primul loc în topul realizat de Benjamin Radford.
3)Seven (1995)
Titlul filmului se referă la cele şapte păcate, de la care porneşte şi acţiunea filmului. Un criminal în serie care omoară câte o persoană pentru fiecare păcat în parte.

4)The Exorcist(1973)/Exorcistul
Bazat pe romanul lui William Blatty din 1971, filmul combină 3 scenarii într-o temă de success. O fetiţă de 12 ani este posedată de demoni şi numai un exorcist o poate salva. Ea locuieşte împreună cu mama ei în Georgetown, Washington şi trăieşte simptome ciudate, care îi pun în pericol viaţa. Ajutorul medical nu îi poate fi de niciun folos, singura soluţie rămânând căutarea unui exorcist care să alunge demonii.

5) The Haunting (1963) / Casa bântuită
Julie Harris joacă rolul inocentei şi instabilei Eleanor care, împreună cu alţii, e nevoită să stea într-o casă veche, care e renumită a fi bântuită. Filmul conţine nişte scene absolut înfricoşătoare.

6) 13 Ghosts (2001) / 13 fantome
Atunci când milionarul Cyrus Kriticos moare, el lasă moştenire averea sa nepotului acestuia, Arthur şi familiei lui. Ceea ce nu ştie Arthur, este că în casa realizată în întregime din sticlă pe care unchiul i-a lăsat-o moştenire, sălăşluiesc 12 fantome ţinute prizoniere de către răposatul lui unchi pentru un scop malefic… Acum Arthur şi familia sa, sunt hăituiţi în casa din sticlă de către revoltatele fantome. O întrebare se ridică: cine este cea de-a 13-a fantoma şi ce legătură are ea cu Arthur?

7) Poltergeist (1982)
Fiica cea mai mică a familiei Freeling, Carol Anne (Heather O’Rourke), pare să fie conectată la un post TV cam ciudat. Nu trece mult şi în viaţa familiei încep să apară o serie de mistere, ciudăţenii inexplicabile. La început, pare a fi vorba despre nişte fantome gălăgioase, care le fac şicane şi se distrează pe seama membrilor familiei. Dar curând, şicanele încep să se transforme în adevărate orori, cu păpuşi ucigaşe şi plante furioase.

Sper ca te-am ajutat! :*

| Radw060 a răspuns:

Salut uite cateva filme new moon,the final destination,husk,drag me to hell,casa blestemata,blestemul oglinzii,the uninvited,orphan, autopsi, sper sa te speri funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scary movie 1 si 2
atatea stiu
mai uitete pe discovery, vineri la 00:00 la Fenomene Stranii

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Saw!
E cel mai tare.eu inca nu ma uit ca mi groza laughing dar am vazut alte parti si e...

| T3qUyLa a răspuns:

Masacrul din Texaswinking