| OliverArrow a întrebat:

Filmele Star Trek au vreo legatura intre ele? Care dintre filme sunt bune si care nu? Dar seriaulul cum >este?

2 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Star Trek este un nume legendar in domeniul SF. Unele filme au o legatura directa unele cu altele, dar nu toate (mai mult printre primele, cu Kirk). Exista insa elemente care se regasesc prin filme si seriile Star Trek, acestea fiind toate in acelasi univers. Filmele si seriile pot fi vazute individual, dar pentru a sti intreaga poveste si cu detaliile mai mici, ai nevoie de toate seriile si filmele.

P.S. Exista mai multe seriale Star Trek.

| kimy22 a răspuns:

Filmele nu le-am vazut, dar serialul marita vazut.