| danky a întrebat:

Fundita: Cine imi spune filme gen Stapanul Inelelor?

Răspuns Câştigător
| Alexandra8989 a răspuns:

Alexander;
All the Queen's Men;
Merlin and the War of the Dragons;
Amen;
Apocalypse Now;
Battle of Britain;
Battle Cry;
Filmele cu Napoleon Bonaparte;
Enemy at the Gates;
Lawrence of Arabia;
La Battaglia di Algeri;
Kingdom of Heaven;
E un film cu dacii si romanii tot asa cu lupte( http://www.cinemarx.ro/filme/Dacii-Dacii-69038.html )
La grande illusion;
Sa nu uitam de SPARTACUS;
Mai poti cauta si Gladiatorii...sau Piratii din caraibe

Acum nu sunt filme chiar gen stapanul inelelor...dar macar poti gasi in ele cate ceva din acest film.
Si mie imi place la nebunie Stapanul inelelor si am cautat filme asemantoare lui...gagisem odata unul dar numai stiu cum se numeste sa ti-l dau si tie :(
Funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Sword_and_sorcery_films ai o lista cu cateva zeci de filme gen sword and sorcery. Poti gasi si altele dand o cautare cu sword and sorcery movies. Numai bine!

| Bya_6465 a răspuns:

Cronicile din Narnia love struck
harry potter
pirati din carraibe happy
sper ca te-am ajutat tongue