| necrutatorul a întrebat:

Mai exsista si alte filme gen Stapanul Inelelor(cu razboi)?

Răspuns Câştigător
| uNu_2249 a răspuns:

Nu stiu daca raspunsul meu e util dar incerc sa te ajut.
Filme:
300;
Alexander;
All the Queen's Men;
Merlin and the War of the Dragons;
Amen;
Apocalypse Now;
Battle of Britain;
Battle Cry;
Filmele cu Napoleon Bonaparte;
Enemy at the Gates;
Lawrence of Arabia;
La Battaglia di Algeri;
Kingdom of Heaven;
E un film cu dacii si romanii tot asa cu lupte( http://www.cinemarx.ro/filme/Dacii-Dacii-69038.html )
La grande illusion;
Sa nu uitam de SPARTACUS;
Mai poti cauta si Gladiatorii...sau Piratii din caraibe

Acum nu sunt filme chiar gen stapanul inelelor... dar macar poti gasi in ele cate ceva din acest film.
Si mie imi place la nebunie Stapanul inelelor si am cautat filme asemantoare lui...gagisem odata unul dar numai stiu cum se numeste sa ti-l dau si tie :(

14 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

@motanel zice binehee hee... Cauta Troy, si eu la fel, nu ma satur de Lord Of The Ringshee hee
>
>>
>>>
300 Spartans
Gladiator
Inglorious Bastards.

| Larette a răspuns:

Pai Transformers 1, 2(dar e razboi intre roboti)

Si chiar numai imi vin in minte.

| motanelul a răspuns:

Troia super film, dar tot lord of the rings ramane preferatul meu l-am vazut de 30 de ori si tot nu ma mai satur de el.

| necrutatorul explică:

STAPANUL INELELOR imi place si mie de aceea v-am intrebat daca stiti filme de genul asta troia l-am vazut e suuuuuuper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avatar ii super tare.Si va aparea the hobit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poii super filme: army of darkness; in the name of the king; the ring of the nibelungs; scorpion king 2 rise of a warrior; excalibur; the 13 th warrior; king arthur the mummy tomb of the dragon emperor; blestemul dragonului; crouching tiger hidden dragon; dragonheart; dragonheart 2 new beggining; the watter horse legend of the deep; troy; labyrinth ...sunt super absolut toate filmele care le-am enumerat va garantez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Willow

| ferchescata a răspuns:

Ati uitat sa emumerati Cronicile din Narnia.Sunt 3 parti pana acum.In 2014 apare si A-4-A parte.Ii super filmu.Va garantez eu.Mai ales partea a-3-a.

| Bogdy14 a răspuns:

Urmeaza sa inceapa the hobbit o sa fie foarte tare, 3lar-ul este foarte epichappy

| maryan95 a răspuns:

Eu am tot cautat dar nu am gasit...in puls nu cred ca exista film super decat lord of the ring...eu il privesc in fiecare saptamana si nu ma mai satur de elhee hee

| TvT a răspuns:

Poti cauta Born Of Hope cea ce este tot un film de genul asta....este prezentata nasterea lui aragon..si mai e hunt for gollum dar pe acesta nu l-am vazut... bafta!

| Stoica_Gaby_1995 a răspuns:

Paii... the hobbit e din trilogia stapanul inelelor, e aproape identic, am vazut primele doua parti si va aparea si a treia in curand. Si mai e inelul nibelungilor laughing

| Tryfu_Adryan_1997 a răspuns:

Http://baza64.com/pefilme/? 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