| aBunchOfSmiles a întrebat:

Heeeei! Cine a vazut Corpse bride? Cum este filmul si despre ce este? FUNDAAA. NU vreau acum sa cautati pe wikipedia si dati copy/paste. Vreau o parere.

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

E misto filmul, daca iti plac animatiile si Tim Burton. E despre un barbat, Victor Van Dort, care vrea sa se casatoreasca cu Victoria Everglot, dar repetitiile de dinaintea nuntii merg prost si fuge in padure ca sa-si exerseze juramintele de casatorie. Acolo, o mireasa moarta crede ca el de fapt vrea sa o ceara pe ea in casatorie si cand Victor ii pune din greseala verigheta pe deget, ea nu mai vrea sa-l lase liber.
Mie mi-a placut filmul. L-am vazut demult si nu stiu exact daca toate detaliile pe care ti le-am dat sunt corecte in totalitate, dar in mare parte asta e ideea filmului. Eu zic ca merita sa te uiti.