| Katsune a întrebat:

Heeey! Bună TPU! Am mai intrebat odata, dar poate nu s-a postat. Ma intrebam daca stie cineva la ce serial coreean de pe tvr1 fac referire cu povestirea de mai jos (atat cat imi amintesc) pentru ca vreau sa-l revad (l-am vazut acum vreo 8 ani) si nu-mi amintesc cum se cheama. Stiu ca incepea cu doua fete care s-au nascut cumva la palat. Nu mai stiu exact cum, dar una dintre ele trebuia sa moara (ori erau amandoua din familia regala, ori una era sateanca si doar una printesa). Oricum, cumva cea care trebuia sa moara scapa cu viata si imi pare ca e crescuta de o familie sau ceva ca avea un frate mai mare (bineinteles, nu era fratele ei adevarat). Si pe parcurs invata sa lupte bine si nu stiu cum de ajunge sa fie garda de corp parca a printului. Nu mai stiu dupa aceea actiunea, dar in final, indragostita fiind de print, amandoi mor, unul in bratele altuia injunghiindu-se cu o sabie. Nu stiu cat de bine mi-am amintit, asa imi amintesc, e destul de vag, dar de anumite elemente sunt absolut sigura. Asadar, rog frumos, daca stie cineva despre ce serial e vorba, sa-mi spuna. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prin 2013? Vezi puțin dacă e acesta
Secretele de la palat/ The Great Queen Seondeok (2009)

https://www.cinemagia.ro/filme/the-great-queen-seondeok-489920/

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Singurul serial coreean urmarit cap-coada. happy As dori sa-l revad, dar sursele online sunt limitate.

| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Mă bucur! A fost fain. Înainte de acest serial, a fost un altul, Furtună la palat
Și înainte de Furtună la palat, a fost Giuvaerul palatului, care a fost și mai supeer!

| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

HAi să îți arăt cum primesc eu notificarile tale!hee hee

---link șters--

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Folosesti aplicatia TPU sau esti pe browser?
Eu foarte des sterg istoricul navigarilor si fisierele temporare (pastrez doar parolele salvate). Nu are cum sa fie de la mine. Intr-adevar, se manifesta ciudat notificarile pe contul tau. Poate fi si virus la mijloc, dar asta verifici numai dupa ce te-ai asigurat ca erorile din program/browser au fost eliminate.

| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Există aplicație TPU? Nici nu știam.
Aici sunt erori tehnice, fiindca virusi nu am deloc. Istoricul e sters periodic. Nu am zis ca e vina ta, Doamne fereste.
Uite, si ea intampina probleme identice, si poate ca si altii:
https://www.tpu.ro/......legate-de/

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

TPU a specificat intr-un comentariu ca va analiza problema.
Da, exista aplicatie pentru Android. Stiu de ceva vreme despre ea, dar nu am folosit.

| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Android am și eu. Dar, prefer să intru de pe browser.
Am șters linkul cu poza notificarilor primite de la tine.

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Important e sa se rezolve eroarea sau macar sa se dea solutii de remediere individuala (daca problema difera de la caz la caz).

| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Nu mă deranjează absolut deloc. Mesajul e fain. happy

| Katsune explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc! Da, cam prin 2013, 2012 a fost difuzat. Stiu ca ma uitam la el si vara, prin mai-iune, cam asa. Nu a fost un serial prea lung, pentru ca l-am vazut cap coada. De obicei, la varsta aia, nu ma uitam la seriale. Dar acela chiar mi-a placut si as vrea sa-l mai vad. Multumesc pentru raspuns! Am sa ma uit sa vad daca e acela

| Katsune explică (pentru floresdemayo):

Nu cred ca e acesta.....multumesc oricum?

| Katsune explică (pentru Katsune):

In loc de semnul intrebarii era un moticon dragut happy

| floresdemayo a răspuns (pentru Katsune):

Uită-te si spune-mi sigur. Eu eram sigura ca e, dar daca tu zici altceva... Il vom căuta si pe al tau.

| Katsune explică (pentru floresdemayo):

Bine, am sa ma uit la episoade, propriu zis. Multumesc pentru implicare

| Katsune explică (pentru floresdemayo):

Nu, nu este ăsta. M-am uitat la primele episoade si nu e deloc cel pe care mi-l amintesc...

| Katsune explică (pentru floresdemayo):

Gata, l-am găsit! Îîîîn sfârșit! Este vorba de printesa jamyung. Oricum, m-a ajutat si raspunsul tau. Multumeeesc! happy

17 răspunsuri:
| NuDauNiciunNume a răspuns:

Secretele de la palat. L-am vazut si eu tot pe tvr...superb e.