| Ralux a întrebat:

Hei! Cine a vazut filmul, sau a citit cartea, "Matilda" de Roald Dahl, imi puteti spune si mie: parintii ei erau biologici sau adoptivi? Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Si in carte, si in film erau parintii biologici, desi denaturati.In carte nu e adoptata, ca in film, doar ca parintii ei, fugind de politie, o lasa sa stea cu miss Honey.

4 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Parinti ei erau adoptivi.
Numai bine!

| STL a răspuns:

In film ereau parinti biologici un pitic erea tasu, o blonda masa' simai avea si un frate, dupa toate aventurile prin care trecuse, ea la final a fost adoptata de o profesoara (de la parinti biologici).

| Bbya_Byutza_1993 a răspuns:

Adoptivi

| Madeline29 a răspuns:

In film ereau parinti biologici iar apoi profesoara ei de la scoala o adopta!