| TestoasaRoz a întrebat:

Imi dati si mie niste exemple de carti bune pe care le-ati citit? Nu imi plac chestiile cu vampiri si rahaturi de-astea. Ceva aventura, mistere, pentru adolescenti. Am citit Mere de Richard Milward sau Skellig de David Almond cartile mele preferate. Si Matilda de Roald Dahl chiar daca e pentru copii, inca iubesc cartea. Povesti-mi niste carti care v-au impresionat happy

4 răspunsuri:
| AnaCristinaN a răspuns:

1.Narnia(toate cartile)
2.Harry Potter(toate cartile)
3. Vrajitoarele
4.Charlie si Fabrica de ciocolata
5.Charlie si Ascensorul de sticla
6.Mary Poppins(toate cartile)
7.Prajitura de la ora 11
8. James si Piersica uriasa
9.Marele Nate
10. Uriasul bun si prietenos
Sper ca te-am ajutat. Funda?
Lectura placuta.

| Xedonna a răspuns:

Rosu si Negru, Winnetou, Mara, Shogun. sunt carti bunewinking

| cornelstelistul a răspuns:

Eu am citit cartea Nașul...ți-o recomand! M-a impresionat profund. Este o carte despre mafia siciliana...winking

| Rebecacookie a răspuns:

Harry Potter(toate cartile) mie nu mi-a plăcut prima carte.Dar aceasta serie este perfecta pentru tine!