| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am revenit. happy
Din nou intreb, cine stie filme bune?
Nu doresc liste lungi, cu o 100 de filme, care le gasesc si eu pe net, daca caut.

Eu ultima data am vazut, The imitation game (2014) si mi-a placut foarte mult.
Repet, nu vreau liste lungi cu filme plictisitoare.Sa fie si un film, dar sa fie bun!

Multumesc. happy

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Virgin Snow.

| Siiiiia a răspuns (pentru Bacemi):

Cred ca am sa-l vad.
Multumesc!^^

| Bacemi a răspuns (pentru Siiiiia):

Cu placere happy

| J0B0MAT a răspuns:

Troy
Divergent, Insurgent
Focus
Seria The hunger games
Seria Lord of the rings

| Siiiiia a răspuns:

Multumesc tuturor~ Sarbatori Fericite! happy

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Incearca Interstellar - 2014.

| Ragnarøk a răspuns:

Ia lista cu filmele mele favorite. Se afla in sfera fantasticului cu elemente epice si psihologice dar nu numai:

1. The seventh seal - alegorie pe tema vietii si a mortii.
2. Pan's labyrinth - drama fantastica ce reuseste sa imbina perfect organic 2 lumi foarte separate.
3. Lord of the Rings - fara comentarii. :v
4. Stardust - asta are un iz mai romantic dar tot in sfera fantastica se situeaza.
5. 12 angry men - un intreg proces juridic, tot o alegorie pe tema conceptelor de dreptate si vinovatie.

Vizionare placuta c:

| Stormtrooper a răspuns:

The Shining

| gaby500500 a răspuns:

1.Supernatura Serial
2.Sicario – Sicario: Asasinul (2015)
3.Into the Badlands (2015) Serial
Sincer mie imi place Supernatural

| MrsAllAmerican a răspuns:

Daca ti-a placut The Imitation Game, incearca Lista lui Schindler. E foarte fain filmul, chiar daca e ceva mai vechi. O sa vezi.
In rest ce sa zic, cred ca l-ai vazut dar Inception e un film de colectie. The Maze Runner, The HOST.

| mCamii22 a răspuns:

Daca iti plac serialele:
1. Breaking Bed(serial)
2. Prision Break(serial)
3. Skins UK/USA(ambele sunt seriale, eu l-am vazut cel UK)

| AlexandraIoana74 a răspuns:

Hachi:A Dog's Tale (2009)