| anonim_4396 a întrebat:

..am un fratior si o surioara innebuniti dupa filme de animatie..ma puteti ajuta cu ceva exemple? (Vazute deja:regatul de gheata, regatul pierdut, despicable me 1 si 2, clopotica secretul aripilor si zana pirat)
PS:nu vreau linkuri ci exemple...pentru cele mai multe, FUNDA!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Visul Annabelei (Annabelle's Wish), 1997, Mica sirenă (1989), Neînfricata (Brave), 2012, Aladdin (1994), Aladdin şi Regele Hoţilor (1995) O poveste încâlcită (2010), Copiii lupului (Okami kodomo no ame to yuki), 2012, Călătoria lui Chihiro (Spirited Away), 2001, Mormântul licuricilor (Hotaru no haka), 1998, Coraline (2009), Iluzionistul (2010), Prinţesa şi Broscoiul (2010), Frumoasa şi bestia (1991), Pocahontas (1995), Ponyo on the Cliff (2008), Mașa și ursul, Lumea secretă a lui Arrietty (2010), În căutarea lui Nemo, (2012), Aventurile lui Sammy (2012), Cenuşăreasa II: Visele se împlinesc (2002)

Seria "Barbie" (Lacul lebedelor, Prințesa și sărmana croitoreasă, Jurnalul lui Barbie, Fairytropia, Mermaidia, Barbie şi castelul de diamant, Barbie in Spargatorul de nuci, Printesa Insulei Magice, Povestea unei sirene, Rapunzel etc)

Seria "Clopoțica" (Clopoțica și aventurile ei în Lumea Oamenilor, Clopoțica si secretul aripilor, Clopoțica si zâna pirat, Clopotica și comoara pierdută, Matematica zânelor etc)

1 răspuns:
| AnneAmaterasu a răspuns:

O poveste incalcita, Printesa si Broscoiul, Mica Sirena, Aladdin, In cautarea lui Nemo.Eu pe astea le stiu si cred ca ar trebui sa le vada.