| IuliaSnowflake a întrebat:

Hei TPU, cum o cheama pe cea mai buna actrita din lume?

5 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Fiecare om are o actrita preferata diferita,asa ca nu exista "cea mai " buna actrita,exista doar opinii despre cine ar merita acel titlu.

De exemplu,eu le ador pe Jennifer Lawrence,Jessica Chastain,Meryl Streep,Judi Dench,Cate Blanchett, Marion Cotillar etc. dar asta nu inseamna ca o sa fie de acord intreaga populatie cu mine, inseamna doar ca, din opinia mea, aceste actrite merita sa fie recunoscute ca fiind printre cele mai bune.Nu pot si nici nu merita sa incerc sa conving pe cineva ca o actrita care imi place mie este " cea mai buna" daca acea persoana nu suporta actrita respectiva.

Si la titlul de "cea mai frumoasa" este aceeasi discutie.Nu conteaza ca, de ex., Gwyneth Paltrow a fost numita cea mai sexy femeie din 2013 de nu stiu ce revista,daca mie nu-mi place de ea(si nu zic ca nu-mi place,din contra) nu o sa fiu de acord niciodata cu acea revista,ba chiar o sa-mi exprim eu propria-mi opinie care ar putea crea acelasi efect asupra altcuiva.

De ex., degeaba imi racesc eu gura incercand sa-i explic fratelui meu de ce o consider frumoasa pe Jessica Chastain, din moment ce el nu o suporta si va continua sa nu o suporte indiferent de ce ii spun eu.

Asa ca, sugestia mea este sa te uiti la mai multe filme cu mai multe actrite si sa decizi singura cine, dupa parerea ta, merita titlul de "cea mai buna" sau "cea mai frumoasa" actrita!big grin

| BiuL a răspuns:

Ce intelegi prin cea mai buna actrita? cea mai bunoaca, cea cu mai multe oscaruri, cea care a jucat in cele mai multe filme?

| faramatania a răspuns:

Acrtițe bune si care îmi plac mie:
Gwyneth Paltrow
Natalie Portman
Jodie Foster
Marion Cotillard
Catherine Zeta-Jones
Amanda Seyfried
Michelle Pfeiffer
Nicole Kidman
Cate Blanchett
Charlize Theron
Demi Moore
Reese Witherspoon
Penélope Cruz

| Maxim96 a răspuns:

Sigourney weaver

| rose21 a răspuns:

Jennifer Lawrence