| Ioana9941 a întrebat:

Hei TPU.Imi recomanda si mie cineva cateva filme franțuzești(comedie),imi plac foarte mult,au un umor aparte, dau fundita.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci sunt de acord cu tine, unele filme frantuzesti... au ceva aparte si chiar au o comedie buna.

O sa iti recomand cele care mi-au palcut mie (desi am unele mai bune care nu sunt frantuzesti):
- The Pink Panther (2006);
- Nicky Larson et le parfum de Cupidon (2018)
Si tot cu actorul de mai sus: Alibi.com (2017) si Épouse-moi mon pote (2017), ambele cu intorsaturi peste intorsaturi.

Si desigur, Asterix si Obelix :https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Asterix_films

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nicky Larson et le parfum de Cupidon (2018), La grande classe (2019), La Belle Époque (2019), L'amour, c'est mieux à deux (2010), La Belle Époque (2019), Le Grand Bain (2018), Nous finirons ensemble (2019), Un bonheur n'arrive jamais seul (2012, La délicatesse (2011), Amelie, Nos jours heureux, Première vacances (2019), seria Astérix et Obélix, Apres vous (2003), Prête-moi ta ma main (2006), Arnacœur (2010), Babysitting (2014), etc

Poți selecta și de aici:
https://www.imdb.com/list/ls056486778/

| NLS a răspuns:

La cage dorée (2013)
Comme un chef (2012)
The Intouchables (2011)
Qu'est-ce cu'on a fait au Bon Dieu? (2014)
Qu'est-ce cu'on a encore fait au Bon Dieu? (2019)
Taxi (1998)
Avarul (1980)
Marele restaurant (1966)
La grande vadrouille (1966)
seria Jandarmul

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Filme cu Fernandel e super simpatic

Răspuns utilizator avertizat